Gmail’de Oturum Açmak
27 Tem, 2019 21:04 tarihinde eklendi

Gmail’de Oturum Açmak

Gmail’de Oturum Açmak

Gmail Oturum

Gmail, Google arama motoru tarafından sunulan ücretsiz bir e posta hizmetidir. Gmailin hayatımıza ilk girişi 2004 yılında olmuş, 2007 yılında tüm internet kullanıcılarına açık hale gelmiştir.

Gmail hesabına sahip olmak için, internet üzerinden form doldurarak, yeni tanımladığınız mail adresi ile oturum gmail hazır hale getirilir.

Oturum giriş hesap açılırken belirlenen şifre ve mail adresi ile yapılır. Gmail hesabına kayıt yapılırken, kullanıcının daha önce kullanıldığı uyarısı alınırsa, farklı bir mail adresi oluşturulmalıdır.

Bu mail adresi ile daha önce siz oturum açmış iseniz de aynı uyarıyı verecektir. Bu durumda kayıt bölümünden çıkıp, giriş sayfasına girilerek şifrenizi girmelisiniz. Şifreyi unuttuysanız, şifreyi unuttum ifadesi tıklanarak e-postanıza yeni şifre gelmesi sağlanır. Eğer mail adresinizi unuttuysanız yeni bir mail ile işleme tekrardan başlamanız gerekir.

Gmail Gelen Kutusu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gerçek zamanlı bildirimlerle gelen iletiler konusunda bilgi verirken önemli e-posta ve verilerinizi güvenle bir şekilde saklar. Bilgi Teknolojileri yöneticileri, kuruluşlar ve cihazlardaki hesapları merkezi bir şekilde yönetilebilir. E-postadan başka ihtiyaç duyulduğu zamanlarda görüntülü görüşme yapılabilir veya gelen kutunuzdan ayrılmadan diğer insanlar ile sohbet edilebilir.

E-postalarınıza istenildiği zaman, istenilen yerden, istediğiniz cihazla ulaşabilirsiniz. İnternet bağlantısına gerek bulunmuyor. İnternet bulunmasa bile gönderilerinizi okuyup taslak iletiler olarak yazabilirsiniz. Tekrar bağlantı kurulduğu zaman iletileriniz gönderilmeye hazır olacaktır. E-posta eklerine gerek duyulmadan, diğer kullanıcıları hızlı şekilde dosya görüntülenebilir, indirmeye ve dosya üzerinde ortak çalışma yapılabilir. Dosya güncellemeleri otomatik olarak kayıt edebilir ve Drive‘da depolanır. Böylece herkes istediği zaman en güncel sürüme ulaşabilir.

Gmail Senkronizayonu Nedir?

Gmail senkronizasyonu teknolojinin gelişmesiyle özellikle çalışanların ve öğrencilerin başvurduğu hem pratik hem de faydalı bir yöntemdir. Kullandığımız cep telefonundan, takvim, adres seçenekleri, doküman ve diğer gmail servislerinin rahatlıkla kullanılmasının sağlanmasıdır.

Gmail Senkronizasyonun Kullanıcıya Faydaları

Senkronizasyonun en önemli faydası birden fazla cihaz üzerinden mail takibinin gerçekleşmesidir. Sadece mail olarak düşünmemek gerekir çünkü mailin yanı sıra gmailin sağladığı tüm hizmetlere erişim çok daha kolay olmaktadır. Bu çok taraflı gerçekleşir. İstediğimiz zaman bilgisayarımızdan istediğimiz zaman tabletimizden ya da telefonunuzdan yararlanabilirsiniz. Örneğin bir çalışan gün içinde hem sahada hem de ofiste çalışıyorsa kolaylıkla android cihazından gmailine giriş sağlayabilir. Hafta sonu ofise gitmek yerine evden kolayca çalışma şansına erişebilir.

Gmail senkronizasyonunun bir diğer önemli faydası da herhangi bir aksiliğe karşı telefonunuzda bulundurduğunuz önemli veri ve bilgileri koruyup yedeklenmesini sağlamaktır. Örneğin, cihaz kaybolduğunda gmail senkronizasyonu yapılıp yedeklenen veri tekrar eski halinde kullanılabilir.

Ayrıca telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesiyle, telefonda bulunan rehber, takvim v.b uygulamalara tekrar erişilebilmektedir. Sonuç olarak gmail senkronizasyonu çok güvenli ve pratik bir yöntemdir. Bunun için son zamanlarda gmail kullananların sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *