Google Sesli Asistan
14 Haz, 2019 14:39 tarihinde eklendi

Google Sesli Asistan

Google Sesli Asistan

Google sesli asistan, cep telefonları için tasarlanmış bir asistan programıdır. Google’ın kullanıcılarına sunduğu ücretsiz uygulamalardan biridir. Cep telefonuna indirerek sesiniz ile yönlendirebileceğiniz bir asistan görevi yapar. Google sesli asistan ile tüm arama motoru aramalarınız içi soru sorarak cevap alabilirsiniz. Telefon etmek için kullanabilir, aramak istediğiniz kişinin ismini söyleyerek aramasını sağlayabilirsiniz. Gideceğiniz yeri bulmak için sesli olarak yer ismini söyleyerek yol tarifi alabilirsiniz. Sizin için önemli olan günlerin ve yapmanız gereken görevlerin hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz bilgileri sesli sorarak cevap alabilirsiniz. Google sesli asistan size her konuda yardımcı olabilecek bir asistan görevi yaparak hayatınızı daha kolay hale getirir.

Google Sesli Asistan Nasıl Kullanılır?

Google sesli asistanı kullanabilmek için öncelikle cep telefonunuza programı indirmeniz gerekir. Bunun için Google hesabınız ile giriş yaparak Android cihazlar için Play Store IOS cihazlar için App Store aracılığı ile uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Telefon ayarlarınızın hesaplar bölümünden Google sesli asistan uygulamasını aktif hale getirin. Sonrasında konumu belirleyin ve aktif hale getirin. Size bir uyarı mesajı gelecek, bu mesajı evet kabul ediyorum olarak işaretleyin. Bu aşamadan sonra uygulamayı sesli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Google sesli asistan diğer asistan uygulamalarına göre çok daha hızlı cevaplar veren bir uygulamadır. Toplumsal anlayış gereği asistanın kadın olmasının uygun olacağı düşüncesi ile Google sesli asistan da kadın olarak cevaplar vermektedir.

Google Sesli Asistan Türkçe Kullanılabilir

Google sesli asistan ilk olarak kullanılmaya başladığında İngilizce olarak kullanılabilen bir programdı. Ancak Google uygulamayı geliştirerek pek çok dil seçeneği ekleyerek programı güncelledi. Yeni kullanıma sunulan dillerden bir tanesi de Türkçe olarak uygulamaya girdi. Bu yeni güncelleme ile artık Google sesli asistan programının tüm uygulamaları Türkçe dil ile kullanılabiliyor. Programı Türkçe kullanabilmek için Ok Google’a diyerek Türkçe komutlar vermeye ve Türkçe yanıtlar almaya başlayabiliyorsunuz. Google ayarlardan ses seçeneğine girerek diller sekmesine girip birincil dili Türkçe olarak ayarlarsanız Google sesli asistan uygulamasını sürekli olarak Türkçe dil ile kullanma imkânınız olur.

Google Sesli Asistan Uygulamasının Avantajları

Google sesli asistan özelliğinin pek çok avantajı vardır. Bu uygulamayı kullanmaya başladığınızda cep telefonunuz ile yapacağınız aramaları çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sürekli yazmak zorunda kalmadan aramalarınızı asistanınızın sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama size zaman kazandırarak değerli zamanınızın size kalmasını sağlar. Google sesli asistan ile unutmaya son verir, randevularınıza geç kalmaz, önemli günleri veya toplantıları unutmazsınız. Zira önemli tarihleri sesli olarak size hatırlatır. Herhangi bir yer bulmanız gerektiğinde sesli komutunuz ile size yol tarifi yapar. Bu özellikler seyahatlerinizde de size yardımcı olacaktır. Merak ettiğiniz herhangi bir konuyu kısa süre içinde sesli olarak öğrenebilir ya da fotoğraflar göstermesini sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *