Google AdMob Tüm İşlemleri (Başvuru, İşleyiş)
1 Oca, 2019 23:31 tarihinde eklendi

Google AdMob Tüm İşlemleri (Başvuru, İşleyiş)

Google AdMob Tüm İşlemleri (Başvuru, İşleyiş)

Google AdMob

İnternet üzerinden para kazanmanın insanlar için cazip hale gelmesiyle birlikte yeni uygulamalar daha fazla talep görmeye başlamıştır. Google AdMob internet üzerinden para kazanmanın yeni bir yoludur. Ancak Google tarafından web siteleri için sunulan reklam servisleri Google Adsense ile Google AdMob birbirine karıştırılmamalıdır. Bu uygulama mobil uygulamalarda kullanılmaktadır. Mobil uygulama kullanıyorsanız uygulama üzerinden bunu kullanabilirsiniz. Google Adsense ise uygulama dışı mobil görünümlü olan sitelerde tabletler, desktop vb. araçlarda kullanılır.

Google AdMob ile para kazanmaya başlamak için AdMob uygulamasını kullanmaya başlamalısınız. Daha sonra Google hesabı yardımıyla ara yüz uygulamasına geçerek reklamlarınızı oluşturmalısınız. Reklamlarınız oluştuktan sonra uygulamanın sahiplerine ücret ödenmektedir. Ücretler ücret ödemesi ve reklamların dağıtımını yapan reklam servisleri tarafından gerçekleştirilir. Google AdMob ise bu servisler arasında en fazla tercih edilendir.

Bu uygulamayı satın alan kullanıcılara Google güzel deneyimler sunmaktadır. Oluşturdukları reklamlar sayesinde internetten para kazanma yollarından birini elde etmektedir. Uygulamanın ödem işleyişinde kullanıcıların reklam linkini takibine göre farklılıklar olmaktadır. Reklamın ilgi görme derecesine göre kazancınız da daha fazla olmaktadır. Google AdMob uygulamasını Android, Iphone ve Windows Phone platformlarında kullanabilirsiniz.

Google AdMob bir reklam hizmeti olup, mobil uygulama geliştiricilerinin gelir elde etmesini sağlar. Mobil uygulamanıza reklam ekleyerek AdMob sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu uygulama Omar Hamoui tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Google tarafından 2009 Kasım ayında 750 milyon USD bedelle satın alınarak reklam veren ve geliştiriciler buluşturulmuştur. AdMob Android dünyasında en fazla tercih edilen gelir elde etme modellidir. Burada uygulamaların indirilme rakamları yerine reklamlara tıklanma oranına göre gelir elde edilebilir. Kullanıcıların ilgi alanına göre reklamları kategorilere göre gösterdiğinden uygulamanızın sahip olduğu popülerliğe bağlı olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Google AdMob İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Google Adsense hesabı bulunanlar var olan hesabını mobil uygulamalar için AdMob ile senkronize ederek kullanmaya başlayabilir. Bir reklam hesabı olmayanların başvuru yapması gerekmektedir.

Google AdMob kullanıcılara gelir dışında kullanıcı kitlesini öğrenmeye de yardımcı olmaktadır. Gelişmiş raporlama sistemi bulunduğundan reklamlara tıklayanların hangi yaş aralığında olduğunu, hangi ülkeden olduğunu, kullanılan cihaz türünü, güncelleme sonrasında kaç kişinin uygulamanızı takip ettiğini ayrıntılı şekilde görebilirsiniz.

İsteyenler Google Analytics hizmetini kullananlar bunu Google AdMob için kullanabilir. Bu sayede de uygulamanızı kullanan kitlenin bilgilerini ayrıntılı şekilde görebilirsiniz. Bu değerli bilgi sayesinde planlamalarınızı yapabilir, daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Google AdMod İşleyişi Nasıldır?

Google AdMob sayesinde uygulama geliştiricilerinin gelir elde etmesine yardımcı olmaktadır. Belirlenen kriterlere göre AdMob reklamları uygulama ile eşleştirmektedir. Ürünlerinin tanıtımını isteyen reklam vericiler tarafından oluşturulan reklamların ücretleri de reklam vericiler tarafından ödenir. Her reklam için farklı fiyat ödendiğinden kullanıcıların kazanacakları para farklılık gösterir. AdMob işleyişi üç aşamadan meydana gelmektedir.

İlk aşamada uygulamanızda reklam alanı oluşturmanız gerekir. AdMob üzerinden reklam birimleri oluşturup uygulama reklam alanları kullanılabilir. Uygulama koduna reklam birimleri eklendiğinde ise reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

İkinci aşamada kullanıcılara performansı yüksek reklamlar gösterilir. Google AdMob kendi ağını ve üçüncü taraf reklam ağlarını kullanarak bunu sağlar.

Üçüncü aşama uygulamada gösterilen reklamlar için reklam verenlere faturalandırılması işlemleri yapılır. Daha sonra kullanıcılar ödemelerini alabilir. Ödemeler AdMob politikalarına uyulması koşulu ile yapılabilir.

Google AdMob Pozitif Kullanıcı Yaratmaya Yardımcı olur

Her firma için pozitif kullanıcı deneyimi önemlidir. AdMob ile pozitif kullanıcı deneyimini yaşayabilirsiniz. Farklı reklam şablonlarını kullanarak, özelleştirmeleri yapabilir, uygulamayı yayınlamadan önce farklı düzenleri dener ve pozitif kullanıcı deneyimine yardımcı olabilirsiniz. Uygulama içi ödüller ile kullanıcılar reklam ile etkileşimde kalınabilir. Ödüllü reklamlar hem uygulama gelirini optimize eder hem de pozitif kullanıcı yaratmaya katkı sağlar. Kurulumu ve entegrasyonu son derece kolay olan Google AdMob sayesinde hedeflediğiniz geliri elde etmek, kazançlarınızı arttırmak ve müşteri deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *