Google Blog
6 Nis, 2019 20:00 tarihinde eklendi

Google Blog

Google Blog

Google Blog Ne İşe Yarıyor

Tüm dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google, dünyanın en büyük internet şirketlerinden biridir. Yalnızca arama motoru olarak değil daha birçok alanda internet hizmetleri sunar. Google hizmetlerinden biri de ücretsiz web sitesi oluşturmayı sağlayan blog hizmetidir. Blogger adı ile kullanıcısının hizmetine sunduğu uygulama ile herkes internet üzerinde kendi düşünce ve fikirlerini paylaşabiliyor. Dünya üzerinde çok ilgi gören bu uygulama ülkemizde de son yıllarda özellikle bayan girişimcilerin ilgi odağı olmuştur. Blogger kendi fikirlerinizi, belirli konularda bilgileri ve işletmeniz ile ilgili tanıtımları paylaşabileceğiniz bir araçtır. Aynı zamanda oluşturduğunuz sayfa belli bir seviyeye ulaştığında Google Adsense aracılığı ile reklam alarak kazanç da sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz Google blog sayfanızda yayınladığınız Google reklamlarının izlenme sayısına göre her ay Google’dan kazanç elde edebilirsiniz.

Google Blog Açma

Google’ın sunduğu ücretsiz blog oluşturma şansı sunan Blogger ile blog açmak ve geliştirmek oldukça kolay ve pratiktir. Google blog açma için sizden yalnızca bir e-posta adresi istenir. Blogger.com sayfasına girdiğinizde ilk karşınıza çıkacak olan blogunuzu oluşturun kısmına tıkladığınızda e-posta adresiniz ile bir şifre belirlemeniz istenir.

Kullanıcı adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptığınızda blog sayfanız açılır ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Blogger, XML kodu ile yazılmış bir web sitesidir. Bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır. Sayfa içerisinde tüm yönlendirmeler herkesin kullanabileceği şekilde özenle düzenlenmiştir. Sayfanızı düzenlemek için yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. İstediğiniz temayı belirleyebilir, istediğiniz fotoğraf, video ve bilgileri paylaşabilirsiniz. Kendi orijinal fikirlerin ile size özel yenilikçi ve sıra dışı bir sayfa yaratabilirsiniz.

Google Blog Arama

Google blogger, Google’ın kendi hizmeti olduğundan arama motorunda sevilen bir sayfa olursunuz. Bloğunuzda kullandığınız bilgi ve kelimeler doğrultusunda kendi alanında aramalarda sayfanız görünmeye başlar. Bir web sitesi için ücretler ödemeden Google blogger ile ücretsiz olarak kendi web sitenizi kurabilirsiniz. Google blog arama diğer web siteleri kadar etkili ve hızlı olur. Bu nedenle ücretli web sitelerinden farklı olmayacaktır. Tek fark site uzantınız olacaktır. Belirleyeceğiniz site isminizin uzantısı com. net. Gibi uzantılar değil de blogspot com şeklinde olacaktır.

Google Blog Avantajları

Google blog açmanın en büyük avantajı ücretsiz olmasıdır. Bir web sitesi açacağınızda isim ve yayın hakkı için her yıl belli bir ücret ödemeniz gerekir. Oysa Google hizmeti olan blogger ile site oluşturduğunuzda hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Google’ın kendi hizmeti olan blogger ile oluşturduğunuz bloğunuz Google aramalarında daha hızlı bir şekilde üst sıralarda görünür ve bir adım önde başlamış olursunuz. Google aramaları ve reklamları ile ilgili problem yaşamadan sayfanızı geliştirebilirsiniz. Kolay kullanımı ile web sitesi oluşturma konusunda çok fazla bilginiz olmasa bile blog yazabilirsiniz. Tüm avantajları ile blog yazmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *