Google Plus’da Nasıl Oturum Açılır?
19 Mar, 2019 0:36 tarihinde eklendi

Google Plus’da Nasıl Oturum Açılır?

Google Plus’da Nasıl Oturum Açılır?

Google Plus Oturum Aç

Google Plus, Google’ın sunduğu tüm hizmetleri içeren bir sosyal ağdır. Facebook, Twitter gibi paylaşımların yapılabileceği sosyal bir ağ olmanın yanı sıra faydalandığınız Google hizmetlerinin tümünü tek çatı altında toplayarak çok daha kolay erişip kullanabilmenizi sağlıyor. Gmail, Google Connect, Blogspot, Gtalk, Picasa gibi çok geniş içeriğe sahip olan ve kimlik doğrulama hizmeti veren bir sosyal ağdır. Bu sosyal ağ Google+ ya da G+ şeklinde simgelenir.

Google Plus’un diğer sosyal ağlardan en büyük farkı çok daha güvenli olmasıdır. Bunun yanı sıra çoklu videolu konferans tipi konuşmaların yapılabilmesidir. İkiden fazla kişinin aynı anda Hangoust adı verilen uygulama ile görüntülü olarak konuşabilmesini sağlıyor. Google’ın bu sosyal ağından faydalanabilmek için Google Plus oturum aç seçeneğini kullanarak giriş yapmanız gerekir.

Google Photography

Google Photography Google’ın ücretsiz olarak sunduğu fotoğraflar uygulamasıdır. Bu uygulama fotoğraflarınızı otomatik olarak yedekler ve sizin için düzenleyerek siz silinceye dek güvenli bir şekilde saklar. Google fotoğraflar uygulamasını kullanmaya başladığınızda çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak hafızasına kaydeder. Siz telefonunuzdan silerek cihazınızda kullanım alanı açabilirsiniz. Çünkü fotoğraflarınız artık Google Photography ile güvendedir. Uygulama içerisinde fotoğraf arayacağınızda size kolaylık sağlar. Fotoğrafları mekân ve nesne gibi farklı türlerde sınıflandırır. Aradığınız fotoğraf örneğin arabada çekilmiş bir fotoğraf ise uygulamaya araba yazmanız yeterli olur. Hemen istediğiniz fotoğrafı size sunarak kolaylık sağlar. Uygulama Android ve IOS cihazlara uyumlu olup telefonunuza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Plus Png

Google Plus Png fotoğraflarda kullanılan bir uzantı şeklidir. 1990 yılında üretilen Png formatı görsellerde sıkıştırma yapmadığı için daha kaliteli ve yüksek boyutlu görseller elde edilmesini sağlıyor. Jpeg ve Gif formatlarının özelliklerini barındıran Png, daha yüksek renk kalitesinde ve daha büyük bir dosya niteliğindedir. Google Png web’te kullanılacak önemli görseller için en uygun seçim olur. Logo gibi özel görseller için arka planı şeffaf olduğundan oldukça avantajlı olur. Fotoğrafın kapladığı alan sizin için önemli değilse daha kaliteli bir renk elde etmek için Png uzantısı kullanabilirsiniz.

Google Plus Profil

Google Plus kullanmaya başladığınızda ilk yapmanız gereken profilinizi kendinize göre özelleştirerek kullanmaya başlamak olacaktır. Google plus profil görünümünü düzenlemek için giriş yaptığınızda sol tarafta yer alan profil sekmesine tıklayın. Kapak ve profil fotoğrafınızı ekleyip isterseniz bir not da yazabilirsiniz. Profilinizde hangi toplulukların görüneceğini ayarlayın. İsteğinize göre kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz. Oluşturduğunuz koleksiyonları yayınlayabilir ve kimlerin görmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Google+ profiliniz için kısa ve akılda kalan bir Google plus web adresi alabilirsiniz. Size özel bir Url kullanarak Google Plus’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Google+ hesabınız için url alabilmeniz ancak hesabı açtıktan 30 gün sonra yapılabilir. Hesabınız iyi durumda olmalı ve en az 10 takipçiniz bulunmalıdır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *