Google Market
1 Haz, 2019 13:34 tarihinde eklendi

Google Market

Google Market

İnternet ve akıllı cihazların hayatımıza girmesi bu alanda ortaya konulan pek çok yeniliği de beraberinde getirmiştir. Google market akıllı cihaz dediğimiz ve Android işletim sisteminin kullanıldığı telefon ve tabletlerde kullanılan bir özelliktir. Bu özellik ile cihazda kullanılmak üzere uygulama satın alınabilmektedir. Burası alışveriş için kullanılan bir mağaza niteliğindedir. Buradan uygulamaları inceleyip beğeni durumuna göre satın alınması mümkün olmaktadır. Android işletim sisteminde birçok uygulamanın kullanılması gerekmektedir. İşte bu uygulamaları çok hızlı bir şekilde Google market üzerinden satın alıp kullanabilirsiniz. Burası uygulamaları hazırlayan firmaların ve kişilerin ürünlerini sergiledikleri bir mağaza olarak da nitelendirilebilir.

Google Market Üzerinde Hangi Uygulamalar Bulunuyor?

Google tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmuş olan bu uygulama içerisinde oyunlar, eğlenceli uygulamalar, kitaplar, dergiler, duvar kağıtları, haberler, spor, sağlık gibi pek çok alanda hazırlanmış olan uygulamalar bulunuyor. Google market üzerinden sergilenen bu uygulamaları buradan istediğiniz kadar inceleyip uygulama hakkında yorumlara bakarak satın almaya karar verebilirsiniz. Bu markette ücretli olarak sunulan uygulamaların yanında birçok alanda ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulamalar da bulunuyor.

Google Market Nasıl Kullanılır?

Google market öncelikle akıllı cihazların birçoğunda bulunmaktadır. Google market yüklü değilse öncelikle bu uygulamanın cihaza indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise google hesabı ile sisteme giriş yapılmaktadır. Gmail hesabı ve şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra burada kategorilerden hangisini seçeceğiniz soruluyor. Bu kategorilerden istediğinizi seçiyorsunuz. Ardından Google market ana sayfasında örnek uygulamalar ve editörün o kategoride yapmış olduğu seçimi görebilirsiniz. Ayrıca en çok indirilen uygulamalar ve verilen puanlar da size uygulama hakkında bilgi veriyor.

Sisteme giriş yaptığınızda arama kısmında istediğiniz programın veya uygulamanın adını yazmanız yeterli olmaktadır. Yaptığını arama sonucunda sizlere bu programlar ilgili Google Market üzerinde bulunanlar listelenecektir. Bu listede uygulama ve bu uygulamanın genel özellikleri verilmektedir. Uygulamaya verilen puanlar ve indirilme sayısı da burada bulunmaktadır. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurarak ücretli veya ücretsiz seçenekler arasında tercih yapıp programı yükleyebilirsiniz. Ayrıca programı kullanmaya bağladığınızda memnuniyet durumuna göre alt kısımda yer alan yorum bölümüne yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *