Google Glass’ın Teknik Özellikleri Nelerdir?
8 Kas, 2018 21:54 tarihinde eklendi

Google Glass’ın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Google Glass’ın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Google Glass çeşitli uygulamalar ve bu uygulamaların getirdiği özelliklerden yararlanmayı mümkün kılmaktadır. Google Glass çeşitli uygulamalar yüklenerek bilgisayar ile de eşleştirilebilmektedir. Bu sayede iki cihaz arasında bağlantı kurmak da mümkün olmaktadır. Google Glass’ın gelişiminin tamamlanmamış olması nedeniyle cihazın devamlı yeni özelliklere sahip olduğu söylenilebilir. Google Glass’ın son halinde yaklaşık 70 uygulama olduğu bilinmektedir. Bu uygulamalar arasında hem sesli komutlarla hem de dokunmatik ekranı yardımıyla geçiş yapmak da mümkün olmaktadır. Bunlar Google Glass’ın bilinen özellikleri olmakla beraber Google Glass’ın teknik özellikleri nelerdir merak konusu olmaktadır. Google Glass gelişmiş teknik özellikleri ile dikkat çeken son teknoloji ürünüdür.

Google Glass Son Modeli

Google geliştirmekte olduğu ürünün teknik özelliklerini de sıklıkla değiştirmektedir. Google Glass’ın teknik özellikleri nelerdir? Cihaz hafıza bakımından geliştirilmiş olup son modelde hafıza 16 GB olup 12GB’ı kullanılabilir durumdadır. Cihazın RAM’ı 2GB olurken kamera özellikleri 5mp ve 720 p’dir. Google Glass’ta bulunan bluetooth teknolojisi ise 4.0’dır. Android işletim sistemi ile çalışan cihazın sahip olduğu çözünürlük 640×340’dır. Cihazın ekranı prizmatik şekildedir ve Google Glass’ta açılan her sayfanın görüntüsü prizma şeklinde olan bu ekrana yansımaktadır. Cihazın teknik özellikleri arasında ağırlığının 42 gram olması bulunmaktadır. Gelişmiş ses teknolojinin kullanıldığı cihaz kemik üzeri ses iletimi teknolojisine sahiptir. Cihazda kafa hareketlerini ölçmeye yarayan bir de jiroskop kullanılmıştır.

Google Glass Şarj Özellikleri

Google Glass son teknoloji sayesinde elde edilmiş bir ürün olarak Google’ın öncü olduğu bir cihazdır. Gerek iç planı gerekse uygulamaları ile kullanıcıyı kendisine hayran bırakan özellikleri bulunmaktadır. Peki, Google Glass’ın teknik özellikleri nelerdir? Bu cihazla video çekilmek istendiğinde ne kadar süre çeker ve şarjı ne kadar sürede dolar gibi sorular sıkça sorulmaktadır? Ürünün şarjı normal kullanımlarda ortalama olarak 7-8 saat dayanır. Sürekli bir video çekilirse ürün en fazla 45 dakika boyunca bunu başaracaktır. Bu sürenin ardından pil zayıflayacak ve cihaz pasif hale gelecektir. Bu durumda ise ürünü tekrar şarj etmek gerekir. Ürünün tamamıyla şarj edilme süresi ise 1 saat ile 1 buçuk saat aralığı olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *