Google Plus İndir
7 Eyl, 2014 15:21 tarihinde eklendi

Google Plus İndir

Google Plus İndir

Google Plus, isminden de anlaşılacağı üzere ‘Google’ tarafından kurulmuş bir sosyal ağ ve kimlik doğrulama sistemidir. 28 Haziran 2011’de kurulan G+ ilk üyelerini davetiye yöntemi ile kabul etmiştir.

Google Plus, sosyal ağ dünyasına birçok yeni özellik katmıştır. Bunları; Çevreler, Konular ve Video Sohbet Odaları şeklinde sıralayabiliriz; Çevreler: Google+’ın sosyal ağ dünyasına kazandırdığı bir sistemdir. Kullanıcı paylaştığı içerikleri çevrelerine göre sınırlayabilmektedir. Bununla farklı konulardaki içerikler onla alakalı çevrelerce görüntülenir. Konular: Google Arama ile internet içeriklerini ayrıştırarak daha önceden tanımlanan ilgi alanlarını kullanıcıya sunan bu özellik kullanıcıyı takipçisi olduğu konulardaki son güncellemelerden haberdar etmeyi amaç edinerek oluşturulmuş bir özelliktir. Video Sohbet Odası: Birden çok kullanıcının (max 10) bir video sohbet odası oluşturarak topluca görüntülü iletişime girmesini sağlayan bu özellik tıpkı ‘çevreler’ gibi sosyal ağ alanında bir ilktir ve sonradan Facebook tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Eylül 2011’den beri Android 2.3+ işletim sistemli telefonlar tarafından da kullanılabilen Video Sohbet ister gizli ister herkes açık şekilde kullanılabilir.

Mobil olarak da erişilebilen Google Plus, Google’ın en büyük sosyal ağ platformu olarak 800.000.000 den fazla üyesi bulunan Facebook’un rakibi olarak görülmektedir. Google Plus seçkin ve kaliteli bir sosyal platform arayışı içinde olanlar için gayet tercih edilir bir uygulamadır. Daha fazla yeniliğin de eklenmesiyle birçok ihtiyaca cevap vereceği kaçınılmazdır.

Google+ artık sosyal ağlar üzerinde olmak isteyen birçok kullanıcın ilk tercihleri arasında yer alıyor. Her ne kadar diğer sosyal ağlar ile kıyaslandığı taktirde Google+ çok daha az kullanılıyormuş gibi görünse de gerçekte Google’ın bu sosyal ağ servisi popüler olarak birçok kullanıcı ve şirket tarafından kullanılıyor. Google yeni dünya için kullanıcılarına en alternatif seçenekleri sunabilmek adına durum böyle olunca alternatif uygulamaları sunuyor. Bu uygulamalar sayesinde de Google+ hesabınıza kolayca ulaşabiliyorsunuz. Şuanda Google+ için hazırlanan uygulama Windows Phone, iOS ve Android cihazlar için kurulabiliyor. Google+ indirme seçenekleri için hemen aşağıdan cihazınızın platformu ile ilişkilendirilmiş açıklama sayfasını okuyabilirsiniz;

Windows Phone cihazlar için Google+ indir

Eğer bir Google+ hesabınız varsa ve Google+ sosyal ağı üzerinde çok daha aktif olmak, paylaşımlar yapmak istiyorsanız Windows Phone cihazınıza Google+ uygulamasını indirebilirsiniz. Hemen aşağıdaki link sayesinde Windows Store’a ulaşabilir ve ücretsiz olarak Google+ uygulamasını indirebilirsiniz. Windows Phone için Google+ indirmek için http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/apps-for-google/524e4c8c-5543-4cc2-9765-9a4f8bab397b adresinine gidin.

iPhone ve iPad cihazlar için Google+ indir

iPhone ve iPad cihazların sunduğu özellikler ile birlikte Google+ da çok daha hızlı paylaşımlarda bulunabilmek mümkün. Google+ uygulaması iPhone ve iPad cihazları için de App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. iPhone ve iPad cihazlarınıza Google+ indirmek için https://itunes.apple.com/tr/app/google+/id447119634?mt=8 adresini tıklayın.

Android cihazlar için Google+ indir

Android bir cep telefonunuz ya da Android bir tabletiniz varsa kolaylıkla Google Play Store üzerinden telefonunuz ya da tabletiniz için uygun olan Google+ uygulamasını indirebilirsiniz. Google+ uygulamasının Google Play Store üzerindeki sayfası için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Android telefon ve tabletler için Google+ indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.plus&hl=tr adresini tıklayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *