Google Plus ile Trafiğinizi Arttırın
30 Eki, 2019 16:12 tarihinde eklendi

Google Plus ile Trafiğinizi Arttırın

Google Plus ile Trafiğinizi Arttırın

Günümüzde insanlar bilmese de duyduğu veya gördüğü Google Plus, adında da geçtiği gibi Google’ın bir ürünüdür. Gmail, Google Connect, Blogspot, Gtalk ve Picassa gibi içeriklere sahiptir. Plus, Google’ın verdiği tüm hizmetlerin bütünüdür. “Google +” ya da “G+” şeklinde simgelenmektedir. Google Plus’ın Facebook ile çok fazla benzerliği vardır. Fotoğraf ve videolarınızı sevdikleriniz ile paylaşıp onların paylaşımlarını da beğenebilirsiniz. Benzerliğinin yanında Google Plus’ta da diğer sosyal ağlardan farklı hatta avantajlı olacağınız özellikler vardır. Bunlardan biri çoklu konferans şeklinde görüntülü konuşmalar yapabileceğiniz Hangouts hizmetidir. Bu şekilde kullanıcılar arasındaki mesafe engel olmaktan çıkmıştır. Google tarafından 28 Haziran 2011 tarihinde resmi olarak duyurulmuştur. 20 Eylül 2011 tarihinde ise kullanıcıların gerçek isimlerini kullanmaları şartıyla, 18 yaşın üstünde herkesin üye olup hizmeti kullanmasına olanak sağlanmıştır. Google+, Konular, Çevreler, Video ve Sohbet odaları gibi yeni özellikleri de içermektedir. Google+  hizmetinden yararlanabilmeniz için mobil cihazınızın ya da bilgisayarınız olması yeterlidir.

Google Plus Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Plus, sosyal ağ konseptinde arkadaş edinilen kullanıcılar ile haberleşme, videolu görüşme, etkinlik planlama, fotoğraf ve video paylaşma gibi çeşitli hizmetler sunan bir sosyal mecradır.

Google Plus Kullanırken Bilmemiz Gereken Terimler Nelerdir?

Akış: Arkadaş olarak eklediğiniz kullanıcıların ve sizin paylaşımlarınızın görüntülendiği ana sayfa.

Çevreler: Takip edilen kullanıcıların farklı gruplar altında toplandığı kısım.

Sohbet: iOS, Android ve SMS destekli tüm cihazlarda kullanılabilen bu özellik Google Talk, iGoogle gibi uygulamalarda ekli olan kullanıcılar ile sohbet etme olanağı sağlar. Ayrıca WhatsApp ya da diğer uygulamalar gibi fotoğraf ve video paylaşma özelliği de vardır.

Çoklu Video Sohbet: Maksimum 10 kişi, minimum 2 kişi olmak üzere dünyanın neresinde olursanız olun rahatlıkla kullanabileceğiniz görüntülü sohbet bölümüdür. Çoklu video sohbet özelliği tıpkı “Çevreler” gibi bir ilk olma özelliğine sahiptir. Video sohbet, 21 Eylül 2011 tarihinde will.i.m isimli kullanıcı tarafından ilk kez kullanılmıştır.

Hızlı Yükleme: Mobil cihazdan çekilen fotoğraf ve videolar, gizli ya da açık şekilde otomatik olarak Google Plus hesabına yüklenmektedir. Ancak bu özellikten sadece Google Plus üyesi kullanıcılar yararlanabilir.

Konular: Kullanıcılar, daha önceden ilgilendikleri konuları takip ederek, takip ettikleri konudaki bütün güncellemeleri inceleyebilirler.

+1: Google tarafından kullanıma sunulmuş bu özellik bir nevi beğeni/like işaretidir. Diğer sosyal ağlardan farkı Google Plus’ta “Beğeni” butonu yerine “+1” butonu vardır.

Sayfalar: 7 Kasım 2011 tarihinde hizmete giren “Sayfalar” özelliği ile kurum ve özel işletmelerin siteye girmelerine olanak sağlanmıştır.

Oyunlar: 16 Ağustos 2011 tarihinde hizmete sunulan bu özellikte oynadığınız oyunların can sıkıcı bildirimlerinden kurtulabilirsiniz.

Etkinlikler: Facebook gibi uygulamaların da kullandığı gezi, toplantı, eğlence gibi etkinliklerin düzenlenmesinde kullanılan bir haberleşme özelliğidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *