Chromecast Nedir?
20 Ara, 2018 15:50 tarihinde eklendi

Chromecast Nedir?

Chromecast Nedir?

Google firması ABD merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan teknolojik yazılım ve ürünleri ile birçok kullanıcıya hitap eden bir firmadır. En bilinen yazılımı ise her gün hemen birçok kişi tarafından kullanılmakta olan arama motoru Google’dır. Google ile aklınıza gelebilecek hemen her konuda arama ve bilgiye ulaşma imkanına sahip olabilmektesiniz. Google tarafından geliştirilen ürünlerden bir tanesi de son günlerde popüler olmaya başlamıştır. Yeni yeni kullanılmaya başlanan Chromecast nedir?  Özellikleri ve sunmakta olduğu fırsatlar nelerdir? Öncelikle ürünün iki farklı bağlantı giriş bulunmaktadır. Bunlardan ilki USB giriş kablosu bir diğeri ise HDMI giriş kablosudur. Ürün bu hali ile ve işlemci yeteneği sayesinde küçük bir bilgisayar gibi kabul edilebilir. WİFİ özelliği bulunmayan televizyonlara internet ve diğer imkanlarla sunulan görüntü ve içeriğin aktarılması sağlanır. Böylelikle televizyonunuz üzerinde de internet keyfinin tadını çıkarabilir, görselleri ve videoları geniş ekranda sunma imkanına kavuşulmaktadır.

Google Chromecast Nasıl Kullanılır?

WİFİ özelliği bulunmayan yeni nesil televizyonlarda, internet ve diğer imkanların kullanılmasına olanak sağlayan sistem olan Google Chromecast nedir ve nasıl kullanılır? Ürünün kullanılması için öncelikle televizyonun sol yan kısmında bulunan HDMI girişi ile ürünün HDMI giriş soketi birbirine takılır. Diğer giriş ucu ise USB giriş kısmına takılır. Ardından TV kumandası ile kurulum veya kaynak seçeneklerinden HDMI1 seçilir. Ardından Chromecast cihazı devreye girmektedir. Ardından cihazın takılması ile beraber ortamda bulunan internete bağlantısı gerçekleşir. Cihazın WİFİ yazan aygıtı sayesinde ortamda bulunan internet ağına dahil olarak, kullanılmakta olan içeriğe doğrudan dahil olma imkanına kavuşulur. Bu cihaz sayesinde HULU, NETFLİX, EPSN gibi içeriklere de ulaşmak mümkün olmaktadır.

Chromecast Neler Sunmaktadır?

256 MB dahili olmak üzere 2 GB depolama alanı sunulan yeni tarz ürünler ayrıca WİFİ bağlantısı esnasında  802.11ac teknolojisini destekleyerek çift bant desteği sunmaktadır. Chromecast nedir içeriği sayesinde son dönemlerde oldukça popüler olan ürün Google tarafından teknoloji meraklısı ve severlerin beğenisine sunulmuştur. Ürünü kullanarak özellikle okul ve hastane gibi ortamlarda tek sunucudan farklı alanlarda bulunan sunuculara ortak görüntü ve içerik paylaşımı mümkün hale gelmektedir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *