Google Store
18 Haz, 2019 18:31 tarihinde eklendi

Google Store

Google Store

Online olarak alışveriş yapabileceğiniz büyük bir mağaza olan google store bilgisayar, telefon, ev araç gereçleri aklınıza gelenden daha da fazlasını satın almanız mümkündür. İnternet üzerinden bir uygulama satın alınmak istendiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi de google store sayfasıdır.

Sistem android işlemcili telefon, bilgisayar, iPhone ve iPad ile de kullanılabiliyor. İnternet üzerinden giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ucuz sınıflandırmalarından istediğinizi seçip sunulan ürünleri görebilirsiniz. Ürün alırken farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Aradığınız ürün özel bir ismi varsa yazabilir kategorisi belli ise girebilir ya da kısaca tanımlayıcı birkaç kelime yazabilirsiniz ki bu takdirde sistem elverişli olabilecek sonuçları size gösterecektir. İstediğiniz ürünü bulup resimlerine bakabilir ardından teknik özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan sayısı oldukça azaldı ve kullanılan akıllı telefonların birçoğunda da android işlemci kullanılmaktadır. İşte android işlemci bulunan telefonların her türlü uygulamayı indirebileceği bir nevi mağaza olan google store google store sunduğu ürünlerle hayatımıza güzellik katıyor. İnsanların her zaman ve her yerde kullanmaktan vazgeçmedikleri cep telefonları dolayısıyla bu pazar için bir ihtiyaç.

Diyelim ki google store indir telefona yazdım neler yapabilirim?

Mağazada yer alan farklı uygulamalar ücretli ve ücretsiz olmak üzere sınıflandırılmıştır. Ücretsiz olanlar zaten adından da anlaşabileceği gibi hiçbir karşılık ödemeden telefona indirilebilen uygulamalar. Ücretli olanlar için ise kredi kartı kullanımı şartı getirilmiş. Birbirinden güzel ve farklı birçok uygulama var. Aralarından kendiniz eviniz çocuğunuz aklınıza gelen hemen her şey için. Ama tabii ki öncelikle yapmanız gereken google store indir telefona yazıp araştırma yapmak, yani öyle yapacağınızı düşünüyoruz. Ama birçok telefondan google store, playstore olarak zaten yüklenmiş durumda. Sadece bu uygulamaya giriş yaparak istediğiniz uygulamaya ulaşabilmek mümkün ve çok kolay. Android işlemcili telefonlarda yüklü bulunan uygulamayı girdiğinizde karşınıza eğlence, program uygulamaları, filmler, kitaplar gibi bölümler çıkacaktır.

Google Play Store içeriğinde o kadar çok program oyun ve benzeri yazılımlar bulunmaktadır ki bazen bakmaktan yorulabilirsiniz ama kendinize uygun, işinize yarayan bir oyun ya da uygulama bulacağınıza emin olabilirsiniz.

En sevilen ve kullan özelliklerden biri ücretli ya da ücretsiz indirebileceğiniz oyun bölümüdür. Buraya girdiğinizde popüler olan ya da en çok satış yapan oyunları dahi bulabilmek mümkündür. Sizin için online alıverişin adresi olacak google store içerisinde yer alan ve bir araya getirilmiş olan uygulamaları siz internette bulmak isterseniz zaman kaybı yaşayabilir hatta bazen bulamayabilirsiniz. Bu uygulamaların hepsinin elinizin altında olması ve rahatça ulaşıp telefonunuza indirebilmeniz bir kolaylık.

Üstelik garantili ve güvenli şekilde kredi kartınızı da google store üzerinden yaptığınız alışverişte kullanabilirsiniz. Tabi bu durum ücretli olarak kullanmak isteyeceğiniz program ya da uygulamalar için geçerli. Kredi kartı bilgilerini sisteme girdiğinizde otomatik şekilde kartınızı tanımlayacak ve doğrulayacaktır. Bu adımı geçtikten sonra istediğiniz uygulamaya ev ya da ofis rahatlığında hatta mobilken bile sahip olabileceksiniz.

Alışveriş yapmak için google store kredi kartı istiyor mu?

Kullanacağınız programlar ile android sistemli akıllı telefonunuzu hiçbir zorluk yaşamadan yönetebilirsiniz. Ayrıca sistem üzerindeki yeni ve çok kullanılan uygulamaları özellikle öğrenerek güzel zaman geçirmeniz mümkün. İnternette google store google store yazıp giriş yaptığınızda karşınıza uygulamanın Türkiye’de bulunmadığına ilişkin yazı çıkacaktır, ancak isimleri listelenen ülkelerde iseniz yine alışveriş yapabilirsiniz. Sistem kartınızı tanıyıp onayladıktan sonra ödeme ve alışveriş özelliklerini ayarlamayı bitirdiğinizde eğer ismi geçen ülkelerden birinde adres sahibiyseniz rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Alışveriş yaparken kartınızın limiti olup olmadığını lütfen göz önüne alınız, çünkü sistem limit yoksa isteseniz bile ücret alıp gönderim yapmaz.

Sistem istediğiniz ürün paketinin adresi ulaşmasını takip edebilmek için takip numarası vererek kontrolü de sağlıyor. Aslında bu kargoların uyguladığı bir sistem, ancak bazı ülkelerde alışveriş yöntemleri gereği takip numarası olmayabileceğinden tahmini varış süresini gösteren tarihle de yetinebilirsiniz. Eğer takip numarası var ve site size bir numara bulamadığını söylüyorsa birkaç saat sonra tekrar denemeniz gerekiyor çünkü alışveriş yaptığınız bazı marketler için takip numarası verme işlemi 24 saatlik bir zaman alabiliyor. Çoğu insan için google store indir telefona demek bir başlangıç ama ötesinde oyunlar, yabancı dil, eğlence sizin için vazgeçilmez olacak.

Tarihi oyunlardan zeka oyunlarına, çocuk eğitimi oyunlarından yetişkin oyunlarına kadar aklınıza gelebilecek her türlü oyunu yüklemek mümkün. Sitede yer alan en beğenilen, çevrimdışı, önerilen aile uygulamaları, bilgi yarışmaları yahut belli bir büyüklükten küçük ebattaki oyunlar size alternatif olarak sunuluyor. Fakat bölümüne girdiğinizde ise cüzi bir fiyat karşılığında son vizyona girip televizyonda gösterime girmekte olan filmlere ulaşabiliyorsunuz. Yine bu bölümde macera, komedi, aile filmleri ne ararsanız bulabiliyorsunuz. En çok izlenen, editör seçimleri yahut çabuk indirilebilen gruplar arasından birini seçme şansına sahipsiniz.

Kitapları bölümüne baktığınızda ise en çok satanlar, yeni çıkanlar, farklı türler ve ücretsiz alabileceklerinizi öğrenebilirsiniz. Popüler kitaplar, yabancı dilde yazılan kitaplar, fantezi ve bilim, suç kitapları gibi ayrımları kullanarak istediğiniz kitaba erişebilirsiniz. Kullanışlı ve beğenilen google store da yer alan ebeveyn rehberi sayesinde ailenize uygun içerikleri bulabilir hatta size sunulacak reklamları dahi bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

Erişkinlere uygun içerikleri kısıtlamak için ebeveyn denetim mekanizmalarını kullanabilir, cihazınızı kullanan başkalarının farklı yerlere girmesini engelleyebilirsiniz. Yanlışlıkla yapabileceğiniz satın almalar için yapacağınız işlemleri, şifre koruması sayesinde kimlik doğrulamayı zorunlu hale getirerek yapabilirsiniz. Büyük bir pazar olan google store google store içerisinde google play aile kitaplığını kullanarak uygulamalar, oyun, kitap ve televizyon programlarını ailenizden beş üyeyle daha paylaşmanız mümkün. İyi alışverişler…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *