Sizi Kandırmaya Çalışan Siteleri Google Webspam Şikayet Edin
5 Ağu, 2017 10:09 tarihinde eklendi

Sizi Kandırmaya Çalışan Siteleri Google Webspam Şikayet Edin

Sizi Kandırmaya Çalışan Siteleri Google Webspam Şikayet Edin

Kalite Yönergeleri

Bu kalite yönergeleri, aldatıcı veya yönlendirici davranışların en yaygın biçimlerini kapsar. Ancak Google, burada listelenmeyen diğer yanıltıcı uygulamalara da olumsuz yanıt verebilir. Yanıltıcı bir tekniğin bu sayfada belirtilmemiş olması Google’ın bu tekniği onayladığı anlamına gelmez. Temel ilkelere uymak için çaba gösteren web yöneticileri kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim yaşatır ve tüm zamanlarını kötüye kullanabilecekleri açıkları arayarak geçiren yöneticilerin sitelerine göre çok daha iyi sıralamalar elde eder.

Başka bir sitenin Google’ın kalite yönergelerini kötüye kullandığını düşünüyorsanız lütfen bir spam raporu doldurarak bunu bize bildirin. Google, sorunlar için ölçeklenebilir ve otomatik çözümler geliştirmeyi tercih ettiğinden, göze göz gerçekleştirilen spam’le mücadeleyi en aza indirmeye çalışıyoruz. Her rapora yanıt vermek için manuel işlem yapamayız, ancak spam raporları kullanıcı etkisine dayalı olarak önceliklidir ve bazı durumlarda, spam içerikli bir sitenin Google’ın arama sonuçlarından tamamen kaldırılmasına yol açabilir. Bununla birlikte, tüm manuel işlemler kaldırma ile sonuçlanmaz. Bildirilen bir site hakkında harekete geçsek de, yapılan işlemlerin etkileri belirgin olmayabilir.

Kalite Yönergeleri – Temel İlkeler

Sayfalarınızı kullanıcılar için hazırlayın, arama motorları için değil. Kullanıcılarınızı aldatmayın.

Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için tasarlanmış hilelerden kaçının. En önemli kurallardan biri, yaptığınız işi rekabet ettiğiniz bir web sitesine veya bir Google çalışanına açıklarken kendinizi rahat hissedip hissetmeyeceğinizdir. Yararlı başka bir test de “Bu, kullanıcılarıma yardımcı oluyor mu? Arama motorları olmasaydı bunu yapar mıydım?” sorularını sormaktır.

Web sitenizi benzersiz, değerli veya çekici yapan şeyleri düşünün. Web sitenizin, alanınızdaki diğer sitelere göre daha fazla göze çarpmasını sağlayın.

Peki Nasıl Şikayet Ederim?

Öncelikle Google hizmetlerinden birinde gördüğünüz kalitesiz içeriği kaldırmak mümkün. Ama diğer servislerde bir sıkıntı varsa daha yavaş ilerlemek daha mantıklı olacaktır. Öncelikle Google Webspam Şikayet Edin adresine tıklayın.

Daha sonra açılan menüden şikayetinize uygun şikayet konusunu seçin.

Bu menüde şikayet konumuzu seçiminden sonra spam bildir tıklıyoruz veya kendi direk yönleniyor.

Şikayetinizi belirledikten sonra açılan menüden üst tarafa site adresini yazınız altına bot olmadığınıza dair soruyu ve kısa açıklamayı doldurduktan sonra şikayetiniz tamamlanmış olacaktır. Bundan sonra cevap gelmesini ve ya sitenin sıralamadan silinmesini beklemeniz en mantıklı olandır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *