Google Plus Hesaplarının Yönetimi
13 Eki, 2019 18:53 tarihinde eklendi

Google Plus Hesaplarının Yönetimi

Google Plus Hesaplarının Yönetimi

Google Plus hesaplarının 28 haziran 2011 tarihinde davetiye sistemi ile üye olmuş ayrıca sonrasında 20 Eylül 2011 gününden bugüne kadar üyeliğe tamamen açık olup 18 yaş üzeri olan herkesin kayıt olabileceği servis olan Google Plus’tan bahsedeceğiz.

Google plus dediğimiz, Google+, Google profilleri üzerinde ayarlamalar yapılabilmesi için kurulup inşa edilmiştir. Yeni konular, yeni çevre özellikleri ve video sohbet odaları gibi bu tarz yeni sosyal ağ üzerinde yeni özellikleri barındıran Google Plus’a mobil uygulama yöntemi ile de giriş sağlayabiliyoruz. Google Plus dediğimiz, Google, Google’ın en büyük sosyal ağ girişimi olduğunu bildiğimiz ve 800.000.000 üyesi olarak bulunan Facebook’un yeni rakibi olarak bilinmektedir. 2012 Aralık ayından bu yana Google Plus yeni 500 milyon kullanıcı sayısına doğru giriş yapmaktadır. Ayriyeten büyük gelişim göstermiştir.

Google Plus’ın Özellikleri

Google Plus, Google+’ın en önemli özelliklerinden birisi ise arama motoru ile birlikte reklamcılığı ve sosyal medya pazarlarını birleştirmektedir. Google Plus, Google+ bazı özel markalara sayfa ve fonksiyonlar ile birlikte Kasım 2011 senesinde insanlara bu özelliğini sunmuştur. Bu sayfalar içerisinde markalarının yer aldığı ve sağladığı avantajlarının yanında anahtar kelimeler ile birlikte arama motorlarının üzerinden sayfaları yukarı çıkartma özelliğine sahiptir.

Ayriyetten Adwords reklamlarını da aynı panel içerisinde yönetebilme ve Analytics ile koşul çalıştırabilme özellikleri de vardır. Ayriyeten markalarının Hangout yöntemi ile birlikte görüntülü sohbet özelliği yapabilmesi de önemli bir özelliktir.

Önemli ve bazı markalar için Google Plus, Google+’ın kullanımı SEO açısından oldukça önemlidir. Fakat unutmadan hatırlatayım Google ilk önce kendi servislerini ön plana çıkartır. Markanızın Google aramalar içerisinde üst sıralara çıkmasına yardımcı oluyor ancak dijital pazarlama ve aktif itibar yönetimi açısından sahip olduğunuz marka Google Plus hesabının olması mutlak önem taşıyor.

Hashtag (#)

Hashtag, bir anlamı ile kullanıcıların belirli bir konu içerisinde görüşmelere katılıp onlarla ilgili görüşlerini söylemektir. Örneğin; En büyük Türkiye’dir #Türkiye, hashtagı ile Türkiye konusuna gönderi gönderebiliyoruz. Uygun kelimeler ve görseller ile insanların sizleri takip etmesine yardımcı olmaktadır. Özgün içeriklerde oldukça önemlidir.

Bazı internet kullanıcılar Google Plus, Google+ hesapları alırken, arama motoru sonuçlarının sıralanmasının önemi fazlası ile büyük olurken, kaliteli içerik yazmak veya özgün içerikler yayınlamak oldukça değişim geçiriyor. Google, içerik yayıncılarının Google Plus, Google+ üzerinde önemli pay sahibi oluyor.

Google Plus Hesaplarının Zengin Hale Gelmesi

Google Plus, Google+ hesaplarında bazı boşlukları doldurabilmek zengin bir profil için ilk adımlardan birisidir. Boşluklarının doldurulması sadece Google Plus, Google+’ın hesaplarının aktif olarak kullanımından ziyade sosyal medya olduğundan bazı araçlar için geçerli ve önemli bir kural haline dönüşüyor. Fakat Google+, Google Plus hızlı büyüyen bir sosyal ağ olduğundan dolayı profil üzerinde detaylı bir şekilde görünen, en küçük bilgilerinin bile belirgin olması arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesi için Google Plus hesaplarının yükselmesine neden olur.

Google Plus, Google+ hesabının içeriklerinin doğru bir şekilde doldurulmasının en önemli sebeplerinden birisi ise hesabın kolay bir şekilde bulunması, arama motorları tarafından aratıldığında bulunması ya da üst sıralarda yer almasını sağlamak. Boş bırakılan bir Google Plus veya Google+ hesabının hiç denmeyecek kadar ziyaretçinin olmaması normal bir olaydır. Google Plus veya Google+ hesabının zenginleştirilmesi veya yükselmesi esnası içerisinde verilen bilgilerin, arama motoru ve Google Plus veya Google+ kullanıcısının arama motoru üzerinde alışkanlıkları göz önüne alındığı zaman girilmesinde fayda vardır. Blog sitelerinin ve Sosyal medya ağlarının; Google+, profillerinin daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesi ve daha fazla kullanıcının takipçi listesinde eklenmesi üzerinden paylaşımlarının daha çok kullanıcı kazanması ve paylaşımlara daha fazla yorum yazılması için önemli bir etkendir.

Google Plus ve Google+ toplulukları içerisinde ve profile sahip olan kullanıcıların paylaşımlarını daha fazla kullanıcıya ulaştırabilmesi için önemli aşamadır. Google Plus ve Google+ hesabının aktif bir şekilde kullanılması için ilgilenen alanlar içerisinde faaliyet gösteren topluluklara kayıt olmak ile kalmayıp diğer Google Plus kullanıcısı olan üyeleri de bu topluluklara davet etmeye çalışmak gerekli.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *