Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?
18 Mar, 2016 15:38 tarihinde eklendi

Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Dünyanın her yerinde milyonlarca web sitesi yayıncısı tarafından aktif olarak kullanılan Google Adsense ile yayıncılar, oluşturdukları internet sitelerinden para kazanmaktadır. Kendi alanında tartışmasız birinci olan Google Adsense’e sizde kayıt olarak web sitenizden reklamlar ile para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, bu yazımız tam size göre. Öyle ki, Google Adsense servisine nasıl kayıt olacağınızı bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Lafı daha fazla uzatmadan Adsense’e nasıl kayıt olabileceğinize geçelim.

  1. Öncelikle başvuruya geçmeden önce Google hesabınıza giriş yapınız, eğer Google hesabınız yoksa gerçek bilgilerinizle bir Google hesabı oluşturmanız gerekmektedir.
  2. Üyelik ve giriş işlemlerini tamamladıktan sonra https://www.google.com/adsense adresine girelim,
  3. Google Adsense sayfasında karşınıza ilk olarak Adsense ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve başarı hikayeleri çıkar. Bu sayfadan Sign Up Now yani Şimdi Kaydol butonuna tıklıyoruz,
  4. Açılan sayfada dil seçimini ve Google hesabınız ile ilgili işlemleri tamamlayıp ileri sayfaya geçelim,
  5. Üyelik işlemlerinde sırada Adsense hesabımızda kullanacağımız, reklamları ekleyeceğimiz web sitemizle ilgili bilgileri girmek var. Web sitenizi ve web sitenizin dilini doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra bir sonraki aşamaya geçelim.
  6. Son ve en önemli kayıt aşaması olan Bilgiler aşamasında Adsense, sizden birçok kişisel bilgilerinizi talep etmektedir. Bu kısımda ileride sorun yaşamamak için banka hesabınızda yer alan isim ve soy ismi ve bunun yanı sıra ikamet ettiğiniz, yaşadığınız adresi kesinlikle doğru bir şekilde girmeniz çok önemlidir. Çünkü Adsense, bu bilgileri ileri ki dönemlerde doğrulamak amacıyla sizi pek çok aşamadan geçirecektir. Bu kısımda sizden istenen bilgileri dikkatlice doldurduktan sonra başvurunuzu onaylayıp gönderin.
  7. İşte bu kadar! Şimdi tek yapmanız gereken Adsense editörlerinin sizin web sitenizi inceleyip size başvurunuz ile ilgili olumlu veya olumsuz dönüş yapmasını beklemek. Bu dönüş, başvuru sırasında kullandığınız Gmail hesabınıza yapılacaktır. Onay gelmesi halinde gerekli yönergeler size belirtilecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *