Google Play Web
10 Haz, 2019 14:11 tarihinde eklendi

Google Play Web

Google Play Web

Google play uygulaması bilgisayar ortamında Google web olarak kullanıldığı gibi cep telefonlarında play store ismi ile kullanılıyor. Bilgisayar ortamında Google play web uygulaması Google tarayıcısı olan Chrome üzerinden kolayca açılıyor. Play web uygulamasını açtığınızda size ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceği imkânlar sıralanıyor.

Filmler, kitaplar, oyunlar ve çeşitli uygulamaları bilgisayarınıza indirerek kullanabilmeniz sağlanıyor. Uygulamalar içerisinde üst sırada olanlar, yeni çıkanlar gibi size yardımcı kategorilerde yer alıyor. Google hizmeti olan uygulamaları da masaüstünüze indirip daha hızlı ve kolay kullanmanız için Google play web içerisinde sunuluyor. Sık kullandığınız Google uygulamalarını bilgisayarınıza indirerek daha verimli kullanabilirsiniz.

Google Player Store

Google player store android işlemci kullanan cep telefonları için Google tarafından sunulan ücretsiz indirme mağazasıdır. Cep telefonlarında kullanılacak olan tüm programlar, uygulamalar, Google hizmetleri, oyunlar, müzikler gibi aklınıza gelebilecek her şey Google play store mağazası aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde indirilerek kullanılmaya başlanabiliyor. Bu nedenle android telefonlar için olmazsa olmaz bir program olarak karşımıza çıkıyor. İnternet tarayıcılar üzerinden program veya uygulama indirmek hem daha zor oluyor hem de güvenli olmuyor. Bu nedenle cep telefonlarına indirme yapmak için play store kullanılması tavsiye ediliyor. Play store kullanımı oldukça basit olan bir uygulamadır. Son yıllarda üretilen ileri teknoloji android telefonların birçoğunda kayıtlı olarak gelir.

Google Play Store Nasıl Kullanılır?

Google play store telefonunuzda yoksa kullanabilmek için telefonunuza indirmeniz gerekir. İndirme yapabilmeniz için Google hesabınız açık olmalıdır. Eğer Google hesabınız yoksa öncelikle bir Google hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Google Play Store indir komutunuz ile hızlı bir şekilde telefonunuza indirilmiş olacaktır. Google Play Store uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan mağazada size tavsiye edilenler, üst sıradakiler, kategoriler, editörün seçtikleri, aile gibi bölümler yer alır. Oyunlar, filmler, kitaplar gibi kategorilerde size yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra indirmek istediğiniz programı ara bölümüne yazarak bulabilirsiniz. İstediğiniz ne ise play store mağazasında bulabilir ve kolayca cep telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Play Store Avantajları Nelerdir?

Play store uygulamasının en büyük avantajı dünyanın en büyük arama motoru olan Google uygulaması olduğundan aradığınızı bulmanız çok daha kolay olur. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir mağaza özelliğindedir. İndirme işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve fazla zamanınızı almaz. İndirme hızlı olduğundan istediğiniz uygulama, program veya oyunu hemen kullanmaya başlamanız da büyük bir avantajdır. İnternet ortamında yaptığınız indirmeler virüs içerebilir ve güvenli olmayabilir. Oysa Google Play Store çok güvenli bir mağaza olup virüs gibi riskler yoktur. Bu hızlı ve güvenli mağaza ile cep telefonunuzda kullanmak istediğiniz tüm uygulama, program ve oyunları güvenle indirip kullanma şansınız olur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *