Google Play Store Nedir?
9 Kas, 2018 22:05 tarihinde eklendi

Google Play Store Nedir?

Google Play Store Nedir?

Google’ın Android işletim sistemleri için tablet ve mobil cihazlarda kullanıma yönelik çeşitli uygulamalar bulunduran programına Google Play Store adı verilmiştir. Google Play Store nedir ve ne işe yarar? Mobil cihazlara uygulama indirmek için kullanılan Google Play Store uygulaması tabletlere ya da mobil cihazlara yüklenerek kullanılır. Uygulamanın yüklenmesinin ardından Gmail hesabı ile uygulama kullanılır. Bu hesap üzerinde veriler kayıt altında olup gizlilik ilkesi altında tutulur. Gmail hesabı bulunmayanlar Google Play Store hesabı açmak için bir Gmail adresi ve şifresi almalıdır. Bu adres bilgileri ile Play Store’a giriş yapılabilir.

Google Play Store Nasıl Kullanılır?

Google Play Store uygulamaları kategoriler halinde verilmekte olup ilk olarak önerilen uygulamalar yer alır. Bunların yanı sıra arama bölümüne uygulama yazılarak da arama yapılabilir. Android işletim sisteminin bulunduğu tüm mobil cihazlarda bu platform kullanılabilir. Mobil cihazlarda sıklıkla uğranılan uygulamalardan biri olur Google Play Store. Sosyal medya uygulamaları ve popüler oyunları yüklemek için kullanılabilen Google Play Store nedir ve başka hangi amaçlarla kullanılır? Google sunduğu hizmetlerden biri olan Google Play Store ilgi alanlarımıza ait pek çok uygulama bulunduran bir dükkân olarak düşünülebilir. Ücretsiz uygulamalar kolayca indirilirken ücretli uygulamaların satın alma işlemleri indirme başlamadan önce kredi kartı ile yapılır. Aynı zamanda mobil bankacılık uygulamaları da bu platform üzerinden yüklenebilir.

Google Play Store Popüler Uygulamaları Nelerdir?

Google Play Store pek çok farklı alanda uygulama barındırırken bunlardan en fazla tercih edilenleri oyunlar ve fotoğraf uygulamaları olur. Google Play Store içerisinde fotoğraf ve video çekmeye yönelik kamera uygulamalar bulunmakta olup sadece fotoğraf düzenlemeye yönelik de uygulamalar oldukça tercih edilenlerdendir. Google Play Store üzerinde yer alan uygulamalardan eğitime yönelik olanlar da bulunur. Bu platform içerisinde binlerce uygulama bulunmakta olup işe yarayan ve hobilere hitap eden mutlaka birkaç uygulamaya rastlanır. Arama yapılarak listelenen uygulamalar arasından seçim yapılabilir ya da her biri yüklenerek denenebilir. Google Play Store nedir nasıl kullanılır diyenler için bu platform üzerinde ücretsiz ve ücretli pek çok uygulamanın bulunduğu ve uygulamanın mobil cihaza yüklenerek arama yapılması halinde listeler halinde çeşitli uygulamaların bulunacağını ve kolaylıkla kullanılan bir platform olduğunu söylemek gerekir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *