Google Play Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?
20 Eki, 2014 19:05 tarihinde eklendi

Google Play Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Google Play Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Yazımızda Linux tabanlı mobil işletim sistemi olan Android için Google tarafından geliştirilen “Google Play” hizmetinin ne olduğunu ve nasıl kayıt olunabileceği hakkında çeşitli bilgiler verdik.

Google Play Nedir?

Google Play, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Android işletim sistemli telefon ve diğer cihazlar için Google tarafından geliştirilen bir uygulama marketidir. 2008 yılında “Android Market” olarak yayımlanan bu hizmet kısa bir süre sonra “Google Play” adını aldı. Google Play hizmetinde telefonunuza veya diğer cihazlarınıza yeni oyunlar, uygulamalar yükleyebilirsiniz. Ayrıca birçok farklı müzik ve film de satın alabilmeniz mümkün. Google Play marketini diğerlerinden farklı kılan en büyük fark uygulama zenginliğidir. Bu mağazada 1 milyondan fazla uygulama bulabilmeniz mümkün.

Google Play’e Nasıl Kayıt Olunur?

Google Play’e kayıt olabilmeniz için bir Google hesabına sahip olmanız gerekiyor.  Eğer henüz bir Google hesabına sahip değilseniz adresinden https://accounts.google.com/SignUp?continue=https%3A%2F%2Fhistory.google.com%2Fhistory%3Fhl%3Dtr&hl=tr Google Kayıt Ol sayfasından ücretsiz bir şekilde yeni bir hesap alabilirsiniz. Eğer bir Google hesabınız zaten varsa ya da yeni bir Google hesabı almışsanız Google Play’e kayıt olabilmeniz için artık pek bir şey kalmadı diyebiliriz. Google Play hizmetine kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Öncelikle cihaza göre yeri farklılık göstereceğinden tam olarak bir yol tarif edemeyeceğiz. Bundan dolayı Android işletim sistemli telefonunuz veya cihazınızdan market bölümünü bulup Google hesabınızla giriş yapmalısınız. Google Play Google’ın hizmeti olduğundan dolayı ayrıca bir hesap kullanmanız gerekmiyor. Direkt olarak Google hesabınızla bu marketten yararlanabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *