Google Play Store (Android)
5 Haz, 2019 14:31 tarihinde eklendi

Google Play Store (Android)

Google Play Store (Android)

Google, hem pc platformunda hem de mobil platformda çok sayıda ürün ve hizmet kullanıma sunmaktadır. Android cihazlar için kullanıma sunulan ürünlerden biri de Google Plaj olmaktadır. Bu servis ile Android cihazlar için birçok uygulamanın yüklenebilmesine imkan verilmektedir. Google tarafından sunulan bu servis, Android cihazlar için hem uygulama yükleme hem de bu uygulamaları güncelleştirme imkanı vermektedir. Google Play kullanılarak, teknolojik cihazların daha fonksiyonlu ve işlevli olması sağlanmaktadır. Bu servis, bütün android cihazlarda kullanıma sunulur ve çeşitli uygulamalar, güncelleştirmeler ile cihazların daha kullanışlı olmasını sağlar. Uygulama içerisinde çok fazla servis, ürün ve hizmet kullanıma sunulmuştur.

Google Play Ürünleri Nasıl Güncellenir?

Google tarafından kullanıma sunulan hizmetler arasında bulunan ve uygulama yüklemeye imkan veren Google Play ile hem birçok uygulamanın kullanımı yapılır hem de Play Hizmetleri ile bu uygulamaların güncelleme işlemleri halledilir. Google hizmetlerinden biri olan Play ile android cihazların daha iyi bir şekilde kullanılması sağlanır. Play servisi, telefonların birçok fonksiyonunun yerine getirilmesini ve uygulamaların sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu ürünlerin güncellemesi için otomatik güncelleme ya da manuel güncelleme ayarı yapılabilir. Otomatik güncelleme tercih edildiği takdirde, Google Play Android servisi tarafından internet bağlantısı sağlandığı zaman cihaz üzerindeki uygulamaların güncellemesi yapılır. Manuel güncelleme ayarında ise Play servisi tarafından güncelleme olduğuna dair cihaz kullanıcısına bildirim gönderilir. Bu bildirim sonucunda da kullanıcı kendi isteğine bağlı olarak güncelleme yapabilmektedir.

Android Cihazlardaki Google Play Uygulamaları Nasıl Yüklenir?

Google Play’in kullanıma sunduğu uygulamalar iki şekilde yüklenebilmektedir. Bunlardan biri, uygulama üzerinden yapılan yüklemedir. Android cihaz ile internete girilerek Play Store üzerinden indirme yapılabilir. Diğer bir yol ise Android cihazlarda bulunan Google Play uygulamasının kullanılmasıdır. Bu uygulama ile istenilen birçok ürüne sahip olunabilmektedir.

Google Play Ne Amaçla Kullanılır?

Google tarafından sunulan Play servisinin kullanım amacı Android cihazlarda uygulama yüklemek hem de yüklü olan uygulamaların güncellenmesini sağlayarak cihazı sorunsuz bir şekilde kullanmaktadır. Google Play Android ile istenilen her tür uygulama, cihazla uyumlu ise kullanılabilmektedir.

Google Play Ürünleri Ücretli Midir?

Google tarafından Play servisi ile kullanıma sunulan ürünlerin bazıları ücretli, bazıları ise ücretsizdir. Google Play 4 ile yüz binlerce uygulama kullanıma sunulur ve kişisel ihtiyaçlara göre ücretli ya da ücretsiz olanlar tercih edilebilmektedir.

Google Play Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Google tarafından verilen Play servisi hizmeti Android cihazlarda kullanılmaktadır. Google Play a ile Android cihazlar daha işlevli ve kullanışlı cihazlar haline gelir. Aynı zamanda cihazdaki uygulamaların sorunsuz bir şekilde kullanılması sağlanır. Bu nedenle Google Play d Android cihazlar için düzenleyici bir servis görevi de görmektedir. Bütün Android cihazlarda bu hizmet kullanılabilmektedir ve uygulama yükleme, güncelleme, düzenleme işlemleri yapılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *