Google Android Market
28 Mar, 2019 12:26 tarihinde eklendi

Google Android Market

Google Android Market

Google Android Market

Google Play Store uygulamasının eski adı olan Google Android Market Google geliştiricileri tarafından sunulan Android uygulamalarının yayınlandığı uygulama marketidir. Bu uygulama ile mobil cihazınızın gücünü arttırabilecek uygulamaları, temaları, zaman geçirebileceğiniz son trend oyunları indirerek cihazınıza yükleyebilir ve yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte uygulamaların değeri de artmıştır. Google tarafından ilk defa kullanıcılara sunulan Google Android Market uygulaması sayesinde Android işletim sisteminin yaygınlaşmaya başlamıştır. Mobil cihazların tercih edilmesinde en önemli etken cihazın tasarımı ve donanımı yanında uygulama çeşitliliğinin olmasıdır. Mobil cihazlar günümüzde herkeste bağımlılık haline gelmiştir. Bu nedenle uygulamaların önemi de artmıştır. Google Android Market uygulaması ile uyun ve temalar dışında çeşitli uygulamaları ücretsiz ya da ücretsiz şekilde mobil cihazınıza indirerek yükleyebilirsiniz.

Google Android Market içeriğinde popüler oyunlar, bankacılık uygulamaları, sosyal medya uygulamaları ve pek çok farklı uygulamayı bir arada bulabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için Android Market en fazla tercih edilen, talep gören uygulamaları ve oyunları da gruplar halinde gösterir. Google geliştiricileri her geçen yeni uygulamaları ve diğerlerini Android Market içine eklemektedir. Mobil cihazınız Android işletim sistemine sahip ise Google Android Market içinde sunulan bu olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Google Android Market Güncelleme

Google Android Market mobil cihazınız içinde bulunan diğer uygulamalara benzer. Google geliştiricileri bu uygulama üzerinde zaman içinde bazı değişiklikler yapabilir. Bu durumlarda Android Market uygulamasını kullanmaya devam etmeniz için uygulamayı güncellenmeniz gerekecektir. Bu şekilde sağlıklı ve güncel şekilde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Güncelleme için mobil cihazınızda bulunan Google Android Market yani Google Play Store girişinizi yapın. Burada ayarlar menüsüne girerek ekranı aşağıya doğru kaydırın. Ekranı kaydırırken sürüm numarası (Build Versiyon) seçeneğine geldiğinizde buraya tıklayın. Buradan son güncellemeleri denetleyebilirsiniz. Yeni bir güncelleme varsa cihazınız gereken yönlendirmeyi yapacak ve güncelleme için gereken izinler talep edilecektir. Bu şekilde uygulamayı da güncellemiş olacaksınız.

Google Android Market APK

Güncelleme sonrasında Google Android Market yeni adıyla yani Google Play Store olarak tanınmaya başlamıştır. Mobil cihazınızda diğer uygulamalardan farklı olmayan bu uygulamayı farkında olmadan silebilirsiniz. Yine cihazınıza baktığınızda uygulamaların içinde bunu göremeyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken Google Android Market APK yani kurulum dosyasını indirmek ve mobil cihazınıza yeniden yüklemektir. Bu arada Google Android Market uygulamasının ücretsiz olduğunu da belirtelim. İster ilk yükleme anında isterseniz mobil cihazınıza sonraki yüklemeler için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Google Android Market Uygulamalarını İndirmek

Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarda kullanılan Google Android Market içinde binlerce uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamanın içinde bulunan uygulamalar bütün Android uygulamaların çoğunluğunu kapsar. Bunlara ücretsiz olarak sahip olabilir ya da az bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Ücretli sunulan uygulamaları kredi kartınız ile alabilirsiniz. Google Android Market içindeki uygulamayı alırken kredi kartı bilgilerinizi bir defa girmeniz yeterlidir. Daha sonraki alımlarınız için sistem kredi kartı bilgilerini kendisi tanımlayacaktır.

İndirmek istediğiniz uygulamaları Google Android Market girişi yaptıktan sonra orta sekmede olan Top Free seçeneğine tıklayarak görebilirsiniz. Kategoriler halinde sunulan uygulamalar, oyunlar içinde istediğiniz kategoriyi seçebilirsiniz. Seçiminizi sol köşeden yaparak, sağ köşedeki üretici firmayı görebilirsiniz. Bu linki kullanarak üretici firmadan uygulamayı alabilirsiniz.

Google Android Market içinde farklı olanakların olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede mobil cihazınızı yönetmek daha kolay olacak. Ayrıca uygulama içindeki tavsiye ve trend bölümlerinden yeni uygulamaları da bakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *