Google Play Kayıt Olabilirmiyiz!
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Google Play Kayıt Olabilirmiyiz!

Google Play Kayıt Olabilirmiyiz!

Android cihazlar kullanıcılara sonsuz bir dünyanın kapılarını aralıyor. Elbette bu sonsuz dünyayı ayaklarımızın altına getiren asıl şey yalnızca Android işletim sistemi değil bunun yanı sıra bu işletim sistemi için hazırlanmış ve hazırlanmaya devam etmekte olan sayısız uygulamadır. Bu sayısız uygulamayı en güvenli şekilde Android cihazınıza indirip kurabilmeniz ve kullanabilmeniz için ise Google Play Store üzerinden uygulamalarınızı indirmeniz veya ücretliyse satın almanız gerekir.

Peki, Google play nasıl kayıt olunur?Google Play’i kullanmak için ekstradan bir hesabınızın olmasına gerek yok fakat Google Play’i kullanmak, uygulamaları telefon veya tablet cihazınıza indirmek, uygulama satın almak ve bunların yanı sıra denediğiniz uygulamalara yorum yazarak puan vermeniz için Google Play Store’a bir Google hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor. Google hesabı dediğimiz şey aslında gmail hesabınıza bağlı olan bir ana hesap demektir. Eğer Google Play’i kullanmak istiyorsanız ve bir gmail hesabınız varsa bu gmail adresi ile Google Play’e giriş yapabilirsiniz.

Google Play’e giriş yaptıktan sonra uygulama sizin cihazınızı otomatik olarak tanıyacaktır eğer uygulama otomatik olarak sizin telefonunuzu tanımazsa doğru uygulamalara ulaşabilmeniz için Google Play’in ayarlarından sizin ayarlamanız gerekebilir. Google Play hesabınız ile Google Play’e isterseniz cep telefonunuzdan isterseniz tabletinizden isterseniz de bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *