Google Phone Play Store
4 Haz, 2019 14:30 tarihinde eklendi

Google Phone Play Store

Google Phone Play Store

Google tarafından sunulan çok fazla hizmet bulunmasına rağmen, Android cihazlar için kullanıma sunulan Play Store hizmeti birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu hizmet ile çok fazla uygulama kullanıma sunulmaktadır. Play Store mobil cihazlarda çeşitli uygulamaları yüklemeye ve bu uygulamaları güncellemeye yaratmaktadır. Birçok telefonda bulunan uygulama, oldukça gerekli ve kullanışlı bir servistir. Play Store, akıllı telefonlarda kullanıma sunulan bir sana uygulama marketi servisidir. Bu sanal uygulama marketi servisi ile oldukça fazla sayıda uygulamaya erişim sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu market üzerinden uygulama güncellemeleri de yapılmaktadır.

Google Play Store Ne İşe Yaratmaktadır?

Google tarafından android cihazlar için kullanıma sunulmuş olan Play Store mağazası ile birçok uygulamaya erişim sağlanabilmektedir. Telefonların daha fonksiyonlu ve kullanılabilir olması bu mağaza içinde bulunan uygulamalar ve servisler ile sağlanır. Google Phone Play Store kullanılarak telefonlara çok çeşitli uygulamalar indirilebilmektedir. Aynı zamanda bu uygulamaların güncelleştirme işlemleri de Play Store üzerinden yapılmaktadır. Mobil cihazların hemen hemen bütün uygulamaları Play Store ile bağlantılı olmaktadır ve bu sayede hem kullanılmaktadır hem de zaman zaman güncelleştirme alarak daha da gelişmektedir. Genel olarak Play Store, telefonların kullanışlı olmasını sağlayan uygulamaları içinde barındıran ve bu uygulamalara gelen güncelleştirmeleri yükleyerek daha iyi bir kullanım sunan mağazadır. Play Store olmaz ise telefonlar birçok özelliğini kaybedebilmektedir.

Play Store Üzerinde Ne Tür Uygulamalar Kullanıma Sunulmaktadır?

Play Store isimli Android cihaz mağazası üzerinde pek çok uygulama kullanıma sunulmuştur. Bu uygulamalar sosyal medya ile alakalı olabilir, oyunlar ile alakalı olabilir, herhangi bir haber veya spor uygulaması olabilir, sağlık veya eğitim sektöründe kullanıma sunulmuş bir uygulama olabilir ve bunlar dışında pek çok alanda kullanıma sunulmuş uygulama Play Store içerisinde bulunmaktadır. Play Store içinde uygulamalar dışında film ve benzeri ürünler de bulunmaktadır. Google Phone Play Store ile pek çok uygulama yüklenebilir ve bu uygulamalara güncellemeler yapılabilir. Böylece hem android telefonlar daha kullanışlı olur hem de sürekli olarak yapılan güncelleştirmeler ile yenileme sağlanır.

Google Phone Play Store’da Bulunan Uygulamaların Hepsi Ücretsiz Midir?

Play Store üzerinde birçok uygulama bulunmamaktadır. Bu uygulamaların bazıları ücretli olarak kullanıma sunulmaktadır. Bazıları ise ücretsizdir. Play Store, üzerinde çok sayıda uygulama vardır ve ücretli ya da ücretsiz olarak birbirine benzeyen uygulamalar bulunmaktadır. Böylece her çeşit uygulamanın kullanımı herkes tarafından yapılabilmektedir.

Play Store Güncelleştirmeleri Otomatik Midir?

Play Store üzerinden yüklenen uygulamalara yeni güncelleştirme geldiği takdirde otomatik ya da manuel olarak güncelleme yapılabilir. Google Phone Play Storeyardımı ile birçok uygulamaya ücretli yada ücretsiz bir şekilde sahip olunabilir ve bu uygulamaların güncelleştirilmesi sağlanabilir. Play Store telefonların daha kullanışlı ve daha fonksiyonlu olması için Google tarafından Android cihazlara sunulmuş bir hizmettir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *