Market Play Store Nedir?
23 Tem, 2019 19:10 tarihinde eklendi

Market Play Store Nedir?

Market Play Store Nedir?

Market Play Store Nedir?

Market Play Store, Google’ın sunmuş olduğu android işlemci kullanan cep telefonlarına pek çok uygulamayı indirebileceğiniz mağazadır. Bu uygulamalar, Market Play Store sayesinde akıllı telefonlarınıza yükleniyor ve hayatınızı kolaylaştıracak pek çok imkânı beraberinde getiriyor. Günümüzün en büyük ve en çok kullanılan teknolojisi olan akıllı cep telefonları üzerinden, yazılımcılar ve meraklıları tarafından geliştirilen uygulamaları hem ücretli hem de ücretsiz olarak bu market üzerinden sunuyor.

Oyun ve sosyal medya sitelerinin yanı sıra; banka işlemlerini yapabileceğiniz mobil uygulamalara, kolay alışveriş yapabileceğiniz uygulamalara, fotoğraf çekim ve düzenlemesine, bazı üniversitelerin mobil desteği ile ders çalışma imkânına bile sahip olabilirsiniz.

Market Play Store Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Genel olarak yeni aldığınız bir telefonda mutlaka Market Play Store yer almaktadır. Fakat yüklü değil ise ya da herhangi bir hatadan dolayı silmişseniz; internetinizi açarak Google Play indireme adresinden güvenli şekilde uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Marketi kullanabilmeniz için, üyeliğinizin olması gerekmektedir.

Mevcut bir gmail hesabınız varsa, adresi ve şifrenizi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat mevcut hesabınız yoksa play.google.com sitesinden “Oturum açın” yazısına tıklayarak hesap oluşturmada ilk adımı atabilirsiniz.

Daha sonra “Hesap oluştur” seçeneği ile isterseniz cep telefonunuz üzerinden ya da Market Play Store uygulamasını çalıştırarak ücretsiz olarak bilgilerinizi girerek gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Aynı hesap üzerinden markete girerek, ücretli veya ücretsiz olarak kitap, müzik, film, oyun ve daha işinize yarayabilecek pek çok uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Market Play Store Ücretli Uygulamalar

Market üzerinden ücretsiz uygulamaları yalnızca “Yükle” butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Fakat ücretli uygulamalarda herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için uygulamaları satın alabilmeniz için hesabınıza bir ya da birden fazla ödeme yöntemi tanımlayabilirsiniz.

Gerek mobil ödeme gerek kredi kartı ya da hediye kartı gibi ödeme yöntemlerine yer verilen Market Play Store, hesabınızdaki ayarları yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle uygulamayı açın. Daha sonra uygulama ekranının sol üst bölümündeki alt alta “Üç Çizgi” butonuna dokunun. Burada hesap ayarlarınıza yer verilmektedir. “Hesap” seçeneğine girdikten sonra karşınıza ödeme yöntemleri çıkacaktır. “Ödeme Yöntemleri” üzerinden;

  • Kredi kartı ya da banka kartları ekleme,
  • GSM operatörünüz üzerinden mobil ödeme ekleme
  • Kodu kullan
  • Diğer ödeme seçeneklerinden birini seçerek ücretli uygulamalara sahip olabilirsiniz.

Market Play Store Güncellemeler

Genel olarak market güncellemeleri kendiliğinden yapılmaktadır. Fakat herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ve güncellemeler tamamlanmadığında; güncel sürümü APKMirror sitesinden indirebilirsiniz. Bazı eski model cep telefonları ise son sürümü kabul etmeyebilir. Fakat telefonunuz eski değilse ve yine de güncellemeler yapılmamışsa siteye girdikten sonra sağ üst tarafında yer alan “Search” bölümüne tıklayarak, uygulamanın adını girmelisiniz.

Enter tuşuna bastıktan sonra site en güncel uygulamayı en başta vermektedir. Seçimizi yaptıktan sonra dosyayı apk olarak indirin. Bu dosyayı telefonunuza atın ya da telefonunuz üzerinden indirdiyseniz dosyalar bölümünden açın ve apk dosyasına tıklayın. Market Play Store son güncellemesi bu sayede tamamlanacaktır.

Günümüzde çocuklar dahi Market Play Store uygulamasını kullanmaktadır. Özellikle oyun indirme konusunda yetenekli olan çocuklar, bu hususta esasında ileri yaşlardaki insanlardan çok daha kabiliyetli olabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *