Samsung Play Store
9 Ağu, 2019 15:41 tarihinde eklendi

Samsung Play Store

Samsung Play Store

Samsung; Lee Byung Chu tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung elektroniktir.  Google’in dışında kendi uygulama mağazası olan Samsung bu servisini yeniledi. Samsung, sattığı akıllı telefonlara uygulama sağlamak için bir web mağazası açtı. İsmini Samsung Galaxy apps olarak değiştiren Samsung bu sayede sadık cihaz kullanıcılarına farklı alternatifler sundu. Samsung  Play Store bu uygulamalardan biridir. Peki nedir Play store? Bunu açıklayalım.

Play store Nedir?

Google Play ilk def android market içerisinde android cihazlar için oyunları, uygulamaları ve diğer içerikleri barındıran Googl’ın resmi mağazası olarak doğmuştur. Android ile güçlendirilmiş cihazlar için ilk ve tek mağaza olan android marketin adı daha sonra değiştirilerek Play store olarak değiştirilmiştir.

Kontrolü tamamen Google’ın elinde olan Play mağazası, içerisinde bir android cihaz için ihtiyaç duyulabilecek her türlü ücretli ve ücretsiz uygulama ve diper içerikler yer almaktadır. Ücretli içerikler için Google Play yayınlama bedeli olarak belli bir yüzdeyi kendi kar payı olarak almakta ve kalan payı de uygulama veya içeriğin geliştiricilerine devreder.

Uygulama, akıllı cihazlar ve android televizyonlar için desteklenmektedir. Her ülkede farklı mağazalara sahip olan Google Play’a karşı akıllı telefon pazarında büyük pay sahibi olan Samsungun geliştirdiği e-posta uygulaması Samsung  Play Store rakip olarak damgasını vurmuştur.

Samsung Play Store’da E posta

Samsung cihazlarında e posta uygulaması yani Samsung  Play Store kurulu olarak gelir. Kullanıcıların tekrar, bunun için uğraşmasına gerek kalmaz. Uygulama, POP3, IMAP ve Exchange Activite Sync desteği de sağlar. Bu şekilde, tüm e-postlar tek bir uygulamada bulunabilir.  Reklam içermeyen ve ücretsiz olan uygulama, ayrıca farklı hesaplar için ayrı ayrı mail uygulaması yerine tek bir hub içerisinde maillere ulaşım sağladığı için tercih sebebidir.

Google Play Store mu? Samsung Play store mu?

Ücretsiz birçok oyun ve uygulamanın mevcut olduğu Google Play store tek tuşla ulaşmak mümkündür. Bu da uygulama dünyası demektir.  Oysa Samsung  Play Store e posta uygulamasını tek bir tuşla en hızlı ve güvenli şekilde kullanıcısına ulaştırmayı hedefler. Biri dünya devi google’ın genel anlamda uygulaması iken, diğeri akıllı telefonda Türkiye’de öncü telefon devinin sunduğu uygulamadır. Samsung ilk atılımını yaptığı play store uygulamasıyla yine kendi farklılığını ortaya koymuştur. Böylece Samsung kullanıcılarının memnuniyet değerini sürekli olarak arttırmayı da başarmıştır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *