Google Play Mağazası
19 Eyl, 2019 19:27 tarihinde eklendi

Google Play Mağazası

Google Play Mağazası

Herkesin bildiği gibi Android telefonlarımızın mağazası olan Google Play Store (Mağazası), günümüzde en çok kullanılan indirme mağazadır. App Store’a oranla daha çok tercih edilmektedir.

Google Play Mağazası Nedir?

Google Play Mağazası, Android telefonlarımıza uygulamalar indirmeye yarayan bir indirme mağazasıdır. Hayatımızı daha kolaylaştıracak uygulamalar, keyifli ve vakit geçireceğimiz oyunlar, telefonumuz ile ilgili temizlemeler, virüs programları vs. daha bir çok uygulamanın bulunduğu yerdir.

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve bir indirme mağazası olan Mağaza Google olarak da bilinen Google Play Store, teknoloji çağında insanlarımızın ellerinden düşmeyen telefonların uygulamalarını indirebilmesi için yaratılmış bir indirme mağazasıdır.

Google Play Store’da bazı uygulamalar ücretsiz olurken bazı uygulamalar ise ücretlidir. Bu ücretsiz uygulamalardan faydalanabilmek için ise kredi kartından satın alınabilmesi için olanak sunulmuştur. Ancak ücretli uygulamayı satın alabilmek için öncelikle Android telefonunuzda Google Play Store mağazasının telefonunuzda yüklü olması gerekiyor.

Google Play Store’da oyunlar, sosyal medya, telefon için uygulamalar bulunurken aynı zamanda da banka işlemlerinizi halledebilmeniz için her bankaya ait bir banka mobil uygulamalarını da bulundurabilirsiniz.

Android telefonlarımız için indirme mağazası olan Google Play Store, ilk Android telefonumuzu aldığımızda uygulamayı bize hali hazırda vermektedir. Google Play Store mağazasına giriş sağladıktan sonra yeni telefonumuza uygulamaları oradan yükleyebilirsiniz.

Eğer Android telefonumuzun değiştiği varsayarsak, yeni aldığımız Android telefonumuzu açtığımızda Google hesabımıza giriş sağladıktan sonra kayıtlı olan verileri alıp mağazaya giriş yaptığımız eskiden kullandığımız uygulamaları bizlere gösterebilir aynı zamanda tekrardan indirmeye sunabiliyor. Böylelikle Google Play Store’da telefon değiştirdiğimizde bile eskiden yüklü olan uygulamalarımızı veya kayıtlı olan verilerimizi tekrardan yeni telefonumuza getirebilir ve eski telefonumuzda olduğu gibi kullanabiliriz.

Mağaza Google’da Uygulama İndirmek

Google Play Store mağazımıza uygulama üzerinden giriş sağladıktan sonra sağ üst tarafta bulunan arama butonu bulunmaktadır. Bu arama butonuna hangi uygulamayı indireceğimizi, örneğin; ‘Navigasyon’ yazdığımız zaman bizlere navigasyon uygulamalarını gösterir ve uyguluma içerisine girdiğimiz zaman ise sol alt tarafta kırmızı kutucuk içerisinde yükle kısmı bulunmaktadır. O kutucuk içerisindeki yükle butonuna bastıktan sonra telefonumuzda yeterli yer varsa yada internetimiz bulunuyorsa yükleme işlemine başlanmaktadır.

Ayrıca Google Play Store mağazası üzerinde kitaplar, filmlerde bulunmaktadır. Hali hazırda satılıyor olan kitaplar bulunmaktadır. Kitap okumak isteyenler yada film izlemek isteyenler sol taraftaki sekmelerden hangisini izlemek ya da okumak istiyorsa o sekmeye tıklayıp detaylı olarak aramalarda bulunabilir.

Google Play Store’da Trend Uygulamalar

Mağaza Google‘da trend uygulamalar veya oyunlar bulunmaktadır. Trend uygulamalar ve oyunlar içerisinde sizde trend olmuş uygulamayı veya oyunu indirebilirsiniz. Yani Google Play Store üzerinde en çok yüklenmiş, en çok yorumlanmış, bu haftanın en çok konuşulan uygulamaları veya oyunları sizlerin karşılarına çıkartıp insanların ne ile ilgilendiklerini sizlere sunmaktadır. Böylelikle canınız sıkıldığında uygulama ya da oyun oynamak istediğiniz zaman trend olan uygulamalar ve oyunlara göz atıp sizlerde diğer insanlar gibi Android telefonunuza yükleme yapabilirsiniz.

Google Play Store’da Kredi Kartı İle Uygulama Satın Almak

Google Play Store mağazasında ücretsiz, ücretli bir çok uygulama bulunmaktadır. Mağaza Google‘da ücretli uygulama satın almak için kredi kartınızı kullanmanız gerekmektedir. İlk önce Google Play Store mağazası üzerinde kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise satın alacağınız bir uygulama olduğunda Google Play Store otomatik olarak uygulama üzerinde sizlerin kredi kartı bilgilerinizi karşınıza çıkartacak ve kolaylık ile satın alımı işlemini yapabileceksiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *