Google Play Mail ile Erişim
7 Haz, 2019 14:36 tarihinde eklendi

Google Play Mail ile Erişim

Google Play Mail ile Erişim

Google hizmetleri kapsamında Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için Google Play servisi adı ile uygulama yükleme ve güncelleme işine yarayan bir ürün sunulmaktadır. Google Play hem uygulamaların yüklenmesini sağlar hem de bu uygulamaların güncelleme işlemlerini halleder. Google Play hizmetleri kapsamında birçok uygulama yüklenebilmektedir. Bu uygulamalarla da Android cihazların daha kullanışlı ve fonksiyonlu olması sağlanır. Google Play i kullanarak bu uygulamaların yüklemek mümkündür.

Google Play Hizmetleri OtomatikGüncelleme

Google Play servisi ile yüklenen uygulamalar için gereken güncelleme işlemleri servis tarafından yapılmaktadır. Yani Google Play hizmetleri, ayarlardan onay verilmesi durumunda otomatik olarak uygulama güncellemesi yapabilmektedir. Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda Google Play servisleri bulunmaktadır. Bu servisleri sorunsuz bir şekilde kullanılması ve yenilenmesi için otomatik güncelleştirme ayarı yapılabilmektedir. Google Play in kullanılması ve yükleme yapılması ile birlikte pek çok uygulama güncelleme alabilmektedir. Play hizmetleri kapsamında otomatik olarak güncelleme işlemleri yapılabilir ve bu sayede bütün uygulamaların hem sorunsuz hem de fonksiyonlu bir şekilde kullanılması sağlanır.

Google Play Hizmetlerini Kaldırma Sonucu Ne Olur?

Google Play Store da dahil olmak üzere bütün Google ürünlerinin güncellenmesi ve çalışması için Play Store hizmetleri kullanılmaktadır. Bu hizmetler, Google ürünlerinin birtakım işlevlerini yerine getirir, erişim izinlerini sağlar, güncelleme işlemlerini yapar ve bunlar gibi şeyler ile Google ürünlerin sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlar.Google Play link kullanılarak bu hizmetler ve Play Store uygulaması yüklenebilmektedir. Play Store uygulaması cihaza yüklenmeden de Google Play web sitesi üzerinden oturum açılarak uygulama yüklemesi yapılabilmektedir. Ancak Google Play hizmetleri kesinlikle kaldırılmamalıdır. Çünkü uygulamaların düzenli çalışması için bu servise ihtiyaç duyulur.

Mail İle Google Play Servislerine Erişim

Google tarafından sunulan Play hizmetlerine erişim sağlanabilmesi için mail adresi kullanılarak oturum açılması gerekir. Mail ile hem Play hizmetlerine hem de Play Store uygulamalarına erişim sağlanır. Google Play mail ile hesap açıldığı ve bu hesap ile de oturuma bağlanıldığı takdirde istenilen uygulama ve hizmetlere erişim sağlanabilmektedir. Bu nedenle mutlaka mail adresi alınması gerekir.

Mağazadan Google Play Uygulamaları Yüklemek

Google Play tarafından Android cihazlara uygulama indirilmesini sağlayan bir mağaza kullanıma sunulmuştur. Google Play Play Store adı verilen uygulama dükkanından çeşitli Android uygulamaları yüklenebilmektedir. Bu mağaza çok sayıda ve türde uygulamaya sahip olunabilir. Mağaza içinde ücretli ve ücretsiz birçok uygulama bulunmaktadır.

Web Üzerinden Google Play Uygulamaları Yüklemek

Play Store kullanımı yapmayanlar ise web sitesi üzerinden uygulama indirilebilmektedir. Çünkü Play Store’un web adresi de bulunmaktadır. Google Playsite ile mağazada bulunan bütün ücretli ve ücretsiz ürünler kullanıma sunulmaktadır. Aynı zamanda Google Play Hizmetlerini kaldırmış olanlar bu siteden tekrar yükleme yapabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *