Googl Stor Nedir?
20 Mar, 2019 20:05 tarihinde eklendi

Googl Stor Nedir?

Googl Stor Nedir?

Googl Stor

Google Store olarak da bilinen uygulama, Google Play Store uygulamasıdır. Android işletim sistemi cihazlarda bulunan bir program deposudur. Son derece basit indirilebilir olması, Google Store uygulamasına ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. İçinde birçok popüler uygulama bulunmaktadır. Teknolojik gelişmelerin en önemli göstergelerinden biri olan cep telefonları, Android işletim googl stor uygulaması ile teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları cep telefonu kullanıcıları ile buluşturmaktadır.

Google Store İçerikleri

Google Store mağazası, her kullanıcının kişisel zevklerinin buluştuğu bir platformdur. Uygulamalara sahip olmak oldukça kolay. Mobil cihazlarda yüklü veya yüklenerek sahip oluna bilirliği sayesinde bir çok uygulamaya aynı anda ulaşma olanağı sağlamaktadır. Son derece düzenli kategorize edilmiş uygulama içinde, oyunlar, internet araçları, gazete ce kitaplar, seyahat, alışveriş, bahis oyunları, mobil bankacılık uygulamaları, film, müzik gibi daha birçok alanda program yazılımlarıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Birçok programın ücretsiz olduğu googl stor içinde bazı programlarda kullanıcılara ücretli sunulmaktadır. Site içi satın alma özelliği sayesinde aynı zamanda güvenli alışveriş imkanı da sunmaktadır.

Google Play Store Nedir?

Android cihazların sahip olduğu, günlük yaşamda insanların işlerini kolaylaştıran uygulamalarıyla çok geniş ve zengin bir platform. Son çıkan cep telefonlarında yüklü olarak bulunan googl stor uygulamasının yüklü olmayan modellere yüklemek son derece basit. Kısa sürede yüklenebilir ve uygulama hemen kullanılabilmektedir. Mobil cihazların arızalanması veya yanlışlıkla uygulamanın silinmesi durumunda, uygulama tekrar yüklendiğinde tüm kayıtlı veriler yerli yerinde durur. Şifreler dahil hiçbir veri silinmez. Google Play Store’da en çok kullanılan uygulamaların oyunlar olduğu istatistiki verilerle sabit durumda. Milyonlarca insanın aynı anda oynadığı popüler oyunlar genç, yaşlı, çocuk demeden günün yorgunluğunu atmak için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Programda tüm kategorileri bulabileceğiniz gibi, araç çubuğu yardımıyla da dilediğiniz programları bulup yükleme olanağına da sahipsiniz.

Google Play Store Güvenli Alışveriş

Google Play Store uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de uygulama içi satın alma işlemlerinin yoğun güvenlikle donatılmış olarak yapılmasıdır. Dilediğinizde cep telefonu operatör aracılığı ile sağlanan ödeme, gerekirse kredi kartı numarası vererek yapabileceğiniz son derece güvenli alışveriş imkânı sunmaktadır. En fazla alışveriş konusunda çekinceleri olan kullanıcılar, Google Play Store güvenliğinin ardından rahatlıkla alışveriş yapabilmektedirler. Başlangıçta site adı Anroid market iken daha sonra Google Play Store olarak değiştirildi. Şimdi Google Play Store, Google Store veya Play Store olarak da kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Google Play store kullanabilmek için Google’a bağlı bir e-posta adresine sahip olunması gerekmektedir. Program Google üzerinden kullanılabilen bir programdır. Uygulamayı sabit bilgisayar veya notebook bilgisayarlara da indirebilir mobil cihazlarınızı aynı ağ üzerinden ortak olarak da kullanabilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Google Play Store uygulaması, teknolojinin insanlara sunduğu gelişmiş ve gelişmekte olan iletişim ağının, ayrıntılı olarak kullanılmasına olanak tanımasıdır.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *