Google Mobile Ads
30 May, 2019 13:25 tarihinde eklendi

Google Mobile Ads

Google Mobile Ads

Uygulama içi reklamlar, gelir elde etmek için iyi bir yoldur. Bazı yöntemler ile bu reklam gelirleri daha fazlaolabilmektedir. Google tarafından sunulan Mobile Ads de bunu sağlayan platformlardan biridir. Mobil uygulamalarda yapılan reklamlardan daha fazla gelir elde etme amacı ile Google’ın Mobile Ads hizmeti kullanılabilmektedir. Bu platform sayesinde milyonlarca reklam veren kişi ve kurumun reklamlarını gerçek zamanlı ve anlık olarak göstermek mümkündür. Böylece mobil platform uygulamalarında kullanılan reklamlar ile gelir elde edilebilmektedir. Mediation ile 40’tan fazla premium ağ kullanarak gelir elde etmek mümkündür. Google Mobile Ads sayesinde reklam gösterimi hem daha iyi bir şekilde yapılır hem reklamlar daha fazla kitleye ulaştırılır. Bu sayede de elde edilen gelir oldukça artmaktadır. Mobil uygulama içi reklamlarda Google’ın sunmuş olduğu bu hizmet ile iyi kazançlar elde edilebilmektedir.

Çeşitli Reklamlar İle Kazanç Artırma

Google’ın Mobile Ads servisi ile mobil uygulama içerisinde verilen reklamlardan daha fazla gelir elde etme imkanı sunulur. Bu platform ile yerleşik bir reklam ağı optimizasyonu sağlanır.  Böylece uygulama içi reklamalar, belirli istatistik ve düzen doğrultusunda verilmektedir. Yerel reklamlar ve video reklamlar ile birlikteözelleştirilebilir reklam şablonları kullanılabilir. Bu sayede uygulama içi ilgi çekici reklamlardan daha iyi kazançlar sağlanabilmektedir.

Google Mobile Ads SDK Ile Geniş Bir Kullanıcı Alanına Reklam Gösterimi

Google tarafından sunulan Mobile Ads ile uygulama içinde verilen reklamlardan gelir elde etmek veya elde edilen gelirin arttırılması amaçlanır. Google’ın bu servisi mobil platformdaki uygulamalar üzerinde çok etkili olmaktadır. Bununla birlikte Google Mobile Ads SDK ile 200’den fazla pazardaki kullanıcılara çeşitli reklam gösterimleri yapılır. Bu geniş reklam gösterim alanı ile elde edilen gelir artmaktadır. Google tarafından sağlanan bu reklam yöneticisi hizmeti ile mobil uygulama içinde verilen reklamlardan daha hızlı bir şekilde ve daha fazla gelir elde edilebilmektedir.

Google’ın Mobile Ads Ve Mobile Ads SDK Servisi Nasıl Çalışmaktadır?

Google tarafından kullanıma sunulan mobil uygulama reklam yöneticileri; reklamların afiş, yerel reklamlar, video reklamı veya geçiş reklamı olarak uygulama içerisinde görüntülenmesini sağlar. Böylece mobil uygulamalarda, uygulama içi reklamcılık ile gelir elde edilebilmektedir. Uygulama içi reklamların görüntülenebilmesi için bir reklam yöneticisi hesabı gerekmektedir. Google’ın sunmuş olduğu Mobile Ads ve Mobile Ads SDK servisleri ile uygulama içi reklamlar senkronize edilir, düzenlenir ve geniş bir kitlenin gösterimine sunulur.

Reklam Yöneticisinin Amacı

Reklam yöneticisi, Google’ın Mobile Ads SDK’sını kullanmaktadır. Bu sayede de uygulama sahipleri hem kullanıcıları hakkında bilgi sahibi olur hem de uygulama içinde gösterilen reklamlardan daha fazla gelir elde eder. Mobile Ads SDK’sı bunun için cihaz bilgileri ve yayımcının sağladığı konum bilgileri gibi çeşitli bilgilerden yararlanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *