Google Hesap Açma
8 Tem, 2019 19:24 tarihinde eklendi

Google Hesap Açma

Google Hesap Açma

Google Hesap Açma İşlemi

Günümüzde oldukça fazla kişi google’da hesaba sahip olmakta ve sahip olduğu özelliklerden dolayı aktif olarak kullanmaktadır.  Google hesap açma birkaç adımda yapılabilecek kadar kolay olmaktadır. Google hesabı kişinin e-posta adresi ve şifre ile girebildiği bir hesaptır. Hesaba yapılan giriş ile google hizmetlerinden kullanılmak istenen farklı birine geçiş yapılabilmektedir. Bu özellik sayesinde sürekli olarak giriş yapılmasına gerek kalmamakta ve google hizmetleri kullanılabilmektedir.

Google hesabı almak isteyen kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken aynı isim ve kullanıcı adı ile daha önce bir google hesabı almamış olması gerektiğidir. Böyle bir durumda google zaten kullanıcı adı ve isim ile ilgili uyarı verecektir. Bu nedenle google hesabı açmak için gerekli bilgileri girmeden önce kontrol edilmesi önemlidir.

Google Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni bir hesap açmak için google hesabı oluşturma sayfasına gidilerek hesap oluşturun kısmı seçilmelidir. Açılan sayfada ad ve soyadı, kullanıcı adı gibi istenen bilgiler doldurulduktan sonra şifre belirlenerek ileri tıklanmalıdır. Daha sonra gelen sayfada ise isteğe bağlı olarak verilebilecek telefon numarası bilgisi ve kurtarma e-mail adresi istenmektedir.

Doğum tarihi ve cinsiyet gibi gizli tutulacak olan kişiler bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Google oturum açma işlemleri sırasında istenen bu bilgiler herhangi olumsuz bir durumda erişilemeyen ya da şifresi unutulan e-mail hesabının kurtarabilmek için istemekte olup kurtarma maili de aynı şekilde e-mail hesabının kurtarılabilmesi için isteğe bağlı olarak yazılabilmektedir.

Google Hesaplarının Özellikleri Nelerdir?

Google hesabı açıldıktan sonra sahip olunan e-mail ile farklı işlemler yapılabilmektedir. E-mail üzerinden istenilen dosyaların ve fotoğrafların yüklenerek gönderilmesi, istenildiği takdirde profil resmi oluşturulması, kişisel bilgilerin düzenlenmesi gibi işlemler google hesap açma işleminden sonra gerçekleştirilebilmektedir.

Online olarak pek çok dosyanın paylaşımına izin vermesi ve farklı google hizmetleri için de kullanılabilmesi yönünden google hesabı oldukça çok kullanıcıya sahiptir. Ayrıca google hesabı ile ilgili farklı kimliklere bürünen kişiler, sahip olunan hesaba sahip olmak istendiğinde Tüketici Hakları Koruma Derneği ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Sürekli güncellenen kullanım özellikleri sayesinde google hesaplarına olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *