Google Merchant Center Nedir?
22 Eyl, 2014 23:02 tarihinde eklendi

Google Merchant Center Nedir?

Google Merchant Center Nedir?

Google Merchant Center Nedir? Kendinize ait e-ticaret mağazalarının ürünlerini Google’a yüklemenize yardımcı olur. Söz konusu ürünleriniz Google Merchant veya diğer Google hizmetlerinde kullanabileceğiniz hale getiren faydalı bir araçtır. bu yazımızda Google Merchant Center kullanım hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi edineceksiniz.

Google Merchant Nedir, Ne İşe Yarar?

Ürün listelerinizin hızlı ve basit bir şekilde alışveriş yapacak olan kullanıcılara Google üzerinden rahatlıkla bulabilmesine olanak sağlar. Google Merchant siz satıcılara sunduğu avantajlar ise;

  • Dahaçok ve hızlı bir şekilde potansiyel alıcı çekebilirsiniz. Google Merchant, ticaret yapan kişilere Google’da satın alacakları öğeleri arama yaptıkları sırada en üstde yer vererek hızlı ulaşmanıza yardımcı olur.
  • Ürün bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Google Merchant sayesinde, ürün bilgilerinizin doğruluğunu ve güncelliğini koruyabilirsiniz. Böylece müşterileriniz, aradıkları ile alakalı öğeleri güncel ve hızlı bir şekilde bulurlar.
  • Google Merchant şu anda 12 nin üzerinde avrupa ve amerika kıtasındaki ülkelerde kullanılmaktadır bu ülkelerin bağzıları ise ; ABD, İngiltere, Avustralya, Almanya, Fransa, Japonya, İtalya, Hollanda, Brezilya, İspanya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’nde kullanılmaktadır.

Ürün Listeleme Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?

Google AdWords ve Merchant Center hesaplarınızı bağlayabilirsiniz buda size ürünlerinizi ürün listeleme reklamları üzerinden doğrudan son ve ilgili kullanıcılara sunabilmenize olanak sağlar. Ürün listeleme reklam programı ise şu anda Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Norveç, Polonya, Hollanda, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve ABD’de gibi çok çaplı ülkelerde kullanımdadır.

Google Merchant Nasıl Hesap Açılır

Google Merchant Center kullanabilmek için öncelikle bir Google hesabına kaydolmanız gerekir. Zaten bir Google hesabınız öreneğin bir Gmail hesabınız varsa https://www.google.com/merchants/ adresine giriş yapın ve kullanmaya başlamak için oturum açın. Henüz Google hesabınız yoksa aynı adrese giriş yaptıkdan sonra hesap oluşturma ekranı açılacaktır. Yeni bir hesabı oluşturmak için Google size sunduğu ayrıntılı talimatları tek tek ve doğru olarak izleyin.

google-merchant-center-nedir-1

Google Merchant‘da Google hesabınız ile oturum açarken dikkat etmeniz gereken aşağıda belirtilen işlemleri gerçekleştirmeniz istenmektedir :

  • Hesabınızı yapılandırmak için hedef kitlenizin bulunduğu ülkeyi ve konumu doğru bir şekilde seçme.
  • Her hangi bir siteye üye olurken kabul etiğimiz gibi Hizmet Şartları’nı kabul etme.
  • İletişim ayrıntıları doğru bir şekilde girmeniz çok önemli herhangi bir sorunda size ulaşmaları için.
  • Bir sorun ile karşılaştıysanız hesabınız ile ilgili sorunları giderme kısmını incelemeyi unutmayın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *