Google Twitter
22 Haz, 2019 18:52 tarihinde eklendi

Google Twitter

Google Twitter

İnsanların en çok kullandığı sosyal ortamlardan biri de Twitter ortamıdır. Diğer sosyal ortamlar kadar yoğun olmasa da bu platformun da birçok kullanıcısı olduğu söylenebilir. Google Twitter giriş için en hızlı arama motoru olarak karşınıza çıkıyor. Twitter kullanıcıları bu platforma her yerden girebilmek için Google Play Store kısmından rahatlıkla Twitter uygulamasını indirerek mobil cihazlarda da bu platforma giriş sağlayabilirler. Google üzerinden Twitter’a girileceği zaman dilerseniz şifre ve kullanıcı adını kaydedebilir ve her girişte otomatik olarak hesabınıza yönlendirilebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı sizin kişisel bilgisayarınızda yapmanız önerilmektedir. Diğer bilgisayarlar hesabınız için son derece sakıncalı olacaktır. Twitter kullanıcıları hesaplarına hızlı şekilde ulaşabilmek için Google üzerinden sitenin adres linkini yazmalıdır.

Google Üzerinden Twitter’a Giriş

Twitter giriş işlemi yapmayı düşünüyorsanız öncelikle Google Twitter sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Twitter sayfası açıldığında üye girişi yapmanız istenecektir. Üye değilseniz üyelik işlemi yapabilirsiniz. Üyelik sırasında sizlerden istenilen bilgileri detaylı bir şekilde yazmanız isteniyor ve sonrasında sizin belirlediğiniz şifre kullanıcı adı ile Twitter’a giriş yapmalısınız. Hesabınızın güvene alınması için mutlaka uzun bir şifre yazmanız istenilmektedir. İyi bir şifre ile yıllarca hesabınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Mobil cihazlar üzerinden de Google Play Store’dan indirdiğiniz Twitter hesabınıza girerken bu şifreyi kullanmanız gerekiyor.

Google’da Twitter Nasıl Kullanılır?

Google en hızlı arama motoru olarak milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Twitter kullanıcıları için biraz karışık bir alan da olsa bu kısmı kullanmak için ufak bazı konulara hakim olmak gerekiyor. Twitter’a giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken şey paylaşım yapmak ve ana sayfanıza düşen paylaşımlardan hoşunuza gidenleri beğenmek ya da retweetlemek olacaktır.

Twitter’da Retweet Ne Demektir?

Twitter üzerinden insanlar paylaşım yaparlar ve sizler de bu paylaşımları beğenirsiniz. Aynı zamanda taktir etmek anlamına gelen retweet diye bir terim de vardır. Bu terim karşı tarafın atmış olduğu tweeti beğenmek demektir. Retweet yaptığınız zaman karşı tarafın paylaşmış olduğu gönderiyi kendi sayfanızdaki insanlara da duyurma imkanı elde edersiniz. Beğeni gibi olsa da beğeni de yalnızca kendinize yönelik bir harekette bulunmuş olursunuz. Ancak retweet durumunda paylaşımı beğendiğiniz herkes tarafından sizin sayfanızda görünmüş olur.

Twitter Üzerinden Paylaşım Nasıl Yapılır?

Twitter üzerinden beğenilen gönderileri insanlarla paylaşmak oldukça eğlenceli bir işlemdir. Çok beğendiğiniz bir fotoğrafı ya da resmi paylaşmadan önce Google Twitter giriş işlemi yapmış olmanız gerekiyor. Girişte sonra paylaşılacak olan gönderiyi ana sayfadaki gönderi paylaşma duvarındaki kutuyu tıklayarak paylaşmanız gerek. Buradan dilerseniz gönderiye resim ekleyebilir ve başkalarını da bu gönderiye etiketleyebilirsiniz. Twitter etiketiniz karşı tarafa bildirildiğinde onlar da sizleri retweetleyebilirler. Böylece gönderiniz daha da geniş çevreler tarafından görülmüş olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *