Google Mikrofon
29 May, 2019 13:22 tarihinde eklendi

Google Mikrofon

Google Mikrofon

Google Mikrofon Nasıl Kullanılır

Google tarafından pek çok hizmet kullanıma sunulmaktadır. Teknolojik cihazlarda da birçok Google hizmeti ile kolaylık sağlanmaktadır. Mikrofon da bunlardan biridir. Google mikrofon ile konuşma yoluyla çeşitli işlemler yerine getirilebilmektedir. Google arama motorunda normalde yazma yoluyla istenilen aramalar yapılmaktadır. Arama yapmak ve çeşitli işlemler yaparak bilgi edinmek için Google tarafından sunulan mikrofon özelliği kullanılabilmektedir. Mikrofon özelliği ile sadece konuşma yolu ile istenilen şeyler söylenebilir ve Google tarafından, mikrofona söylenen kelimeler ile ilgili sonuçlar ortaya koyulur. Google üzerinde arama yapılırken mikrofon özelliği ile herhangi bir şekilde yazmaya gerek kalmaz. Sadece konuşma yapılır ve mikrofonun algıladığı kelimeler hakkında bulunan sonuçlar gösterilir.

Google Mikrofon Özelliğinin Çalışma Mantığı Nedir?

Google mikrofon özelliği, oldukça basit bir çalışma mantığına sahiptir ve bu mikrofon özelliği çok faydalı olmaktadır. Mikrofonun temel çalışma mantığı, sözcüklerin algılanmasına dayalıdır. Yani Google mikrofon, kişinin söylemiş olduğu kelime ve kelime gruplarını algılayarak bunlar hakkında arama yapar. Daha sonra ise Google, kısa sürede sonuçları beliler ve kullanıcıya sunar. Google tarafından sunulan mikrofon ile sesli arama yapmak oldukça basittir. İlk kez arama yapılmadan önce mikrofon tarafından erişim izni alınmaktadır. Bundan sonra ise sesler mikrofon tarafından algılanarak gerekli aramalar yapılır ve istenilen sonuçlar kullanıcının önüne getirilir. Google mikrofon birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Google Mikrofon Özelliği İle Arama Kaydetme

Google hizmetlerinden birisi olan mikrofon ile daha önce yapılmış aramalar ve kullanımlar, hafızaya kaydedilebilmektedir. Bu özellik sayesinde de sonraki sesli aramalarda daha iyi sonuçlar elde edilmesi sağlanır. Yani Google; kullanıcı istekleri, ilgi alanları, ihtiyaçları ve kullanımları doğrultusunda en iyi sonuçları mikrofon özelliğine yansıtmaktadır. Ancak Google tarafından sunulan bu hizmetin ve kayıt işlemlerinin kullanılabilmesi için kullanıcı tarafından izin verilmesi gerekir.

Google Mikrofon İle Ne Tür Sesli Aramalar Yapılabilir?

Google tarafından sunulan hizmet ürünleri arasında mikrofon da bulunmaktadır. Bu Google mikrofon ile cihaz üzerinde herhangi bir arama yapılırken ses ile komut verilebilmektedir. Yani hava durumu, özel günler, bilgi aramaları ve benzeri şeyleri sesli arama yolu ile mikrofon kullanılarak yapılabilir.

Google’da Sesli Arama Yapma Hangi Cihazlar İçin Geçerli?

Google tarafından verilen mikrofon hizmeti ile sesli arama yapılabilmektedir. Google üzerinde yapılacak aramalarda ses kullanımı her türlü cihazda yapılabilmektedir. Bilgisayar, Android cihazlar ve tabletler, Iphone ve Ipad cihazlar için Google üzerinde mikrofon kullanılarak sesli arama yapılmaktadır.

Google Mikrofon Ses Tanıma

Google mikrofonuna kayıt için erişim izni verildiği takdirde aramalarda zamanla ses ve kelime telaffuzu daha iyi anlaşılmaktadır. Bu sayede hem daha hızlı hem de daha iyi sonuçlar verilmektedir. Google mikrofonu ile çeşitli bilgilere ve işlemlere ulaşmak için hızlı bir şekilde ses komutları verilebilmektedir ve bu komutlar kaydedilebilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *