Google Duo İndir (Android)
26 Eki, 2019 15:55 tarihinde eklendi

Google Duo İndir (Android)

Google Duo İndir (Android)

Google Duo Görüntülü Görüşme Devri

Google’dan yepyeni bir uygulama daha kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bu uygulama ile görüntülü konuşma seçeneklerine bir yenisi daha eklenmiş oldu. Tüm iOS ve android telefonlarda ve tabletlerde internet olan her alanda sevdiklerinizle yüz yüze Google Duo ile konuşmaya başlayın. Google Duo Google tarafından yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama yapmak için geliştirilmiş yeni bir yazılım programıdır.

En Hızlı Görüntülü Konuşma

Android telefon ya da tabletinizden Google Play Store’a girerek Google Duo indir seçeneğine tıklayarak kolayca ücretsiz yükleme yapabilirsiniz. Google Duo tüm görüntülü görüşmeler için ücretsiz bir uygulamadır. Şirket tarafından yapılan açıklamada dakikada 8 MB kadar veri kullandığı açıklanmıştır. Google duo özellikle görüntülü arama yapmak amacıyla yazılımı yapılmış basit sade ve hızlı bir programdır. Görüntülü aramada en hızlı ve en kaliteli erişimi Google Duo ile sağlamak mümkündür.

Google Duo ve Özellikleri

Google Duo’yu Android telefonunuza yükledikten çok kısa bir süre sonra rehberinizdeki numaralar ile görüşme yapmanız mümkün. Google Duo şimdiye kadar yazılmış görüntülü görüşme programlarından çok daha basit hızlı ve kaliteli bir görüntü ve ses sağlar. Wifi bağlantısı ile operatör veri kullanımı arasındaki geçişlerde kesinti asla olmaz. Google Duo’ yu rehberinizdeki listeden uygulamayı yüklememiş olan kişilerle dahi görüşme yapmak için kullanabilirsiniz. Arama yapılan taraf isterse engelleme özelliği ile görüşmeyi kabul etmeyebiliyor.

Video görüşme uygulaması sırasında ses ayarı yapmak arka veya ön kamera ayarlarını değiştirmek gibi özelliklere de sahip olan Google Duo Amerika’da play store ücretsiz uygulama tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Google Duo’yu Nasıl Kullanalım?

Google Duo’ yu android cihazımıza uygun linkten veya playstore uygulamasından indirdikten sonra kullanım koşulları ve gerekli izinler onayını vermemiz gerekmektedir. Onaydan sonra telefon numaramıza onaylama kodu gönderilmektedir. Sms doğrulaması sağlandıktan sonra uygulama telefon rehberimize ulaşır. Buradan seçilen kişi hemen aranabilmektedir. Uygulamadaki ana ekranda yer alan video görüntüsü simgesine dokunulduğunda rehberdeki kişiler sıralanmaya başlar. Burada görüşmek istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli. Karşı taraf uygulamayı yüklemiş ise görüşme direkt başlıyor. Yüklememiş ise bilgi gidiyor ve arama platformlarının farklı olması engel teşkil etmiyor. Kısaca android telefonunuzdan iOS telefon yazılımına ulaşmanız da mümkün. Yapılması gereken tek işlem GoogleDuo indir (Android)  seçeneğine tıklamak…

Google Duo Farkıyla Özellikler

Google Duo uygulamasının en belirgin farklılığı tık tık (knockknock) isimli eğlenceli özelliğidir. Telefonunuza arama yapılırken henüz yanıt vermeden ekranda arama yapan kişiye ait bilgiler ve görüntü anları ekrana yansımaya başlıyor. Bir diğer deyişle arama yapan kişi ekranınızda canlı olarak beliriyor.

Google Duo hem hızlı hem basit kullanımı hem de kalitesi ile diğer görüntülü görüşme yazılımlarına göre en düşük ağ bağlantısı halinde dahi en yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunmaktadır. Google teknik uzmanları tarafından Duo uygulamasının en yüksek verimde hızlı çalışması için webRTC sistemi kullanıldığı açıklanmıştır.  Görüntülü aramanız uçtan uca şifreleniyor. 2016 yılından bu yana üzerinde çalışılan Duo uygulaması kullanıcılarına bilgisayar ortamı için de duo.google.com adresinden hizmet veriyor. 2018 yılı verilerine göre Google Duo bir milyardan fazla indirme işlemi almıştır.  Bugün video-görüntülü görüşmede Duo en yakın rakiplerini geride bırakmış durumdadır.

Google Duo ‘dan hesabınızı yani telefon numaranızı silmek ve kullanmamak isterseniz uygulamanın ana ekrandaki üç noktasında yer alan ayarlar bölümüne dokunarak “telefon numarasının kaydını iptal et” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu ayarla görüntülü arama işlemlerinizin tamamını durdurabilirsiniz.

Google Duo’dan Paylaşımda Yenilikler

Yeni sürümündebir ilk ile çalışmalarına devam eden Google Duo  kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Ekran paylaşma denilen bu yeni özellik ile dilerseniz ekranınızı görüşme yaptığınız kişi ile paylaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde karşı telefonun ekranına müdahale etme olanağı bulursunuz. Görüşme yaptığınız kişinin ekranına girerek o anda yeni bir telefon numarası eklemek, bir bilgi notu veya bir fotoğraf göstermek istendiğinde bu özellik size yardımcı olabilecek. Henüz deneme sürümü ile çalışmaları devam eden bu özellik de cep telefonu ve tabletlerde video – görüntülü görüşmelerde yeni bir devir niteliğinde olacaktır.

Google Duo ile sevdiklerinizle her an canlı bağlantı sağlamanız mümkün. Google güvencesi ile tüm verileriniz gizli tutulacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *