Google Kişiler Nasıl Etiketlenir?
12 Eki, 2020 14:47 tarihinde eklendi

Google Kişiler Nasıl Etiketlenir?

Google Kişiler Nasıl Etiketlenir?

Bu makalemizde Google hesabınızda bir gruba (etiket) nasıl oluşturulur ve bu oluşturulan etikete nasıl kişi eklenir bunu öğreneceğiz. Oluşturulan bu etiketleri toplu e-posta gönderileceğiniz zaman veya bildirimlerinizde kullanabilirsiniz. sırası gelmiş iken onun ile ilgili bir makalede hazırlayabiliriz.

Bir web tarayıcısı açın ve https://contacts.google.com adresini açın. Henüz Google hesabınızda oturum açmadıysanız, şimdi oturum açın. Belirli bir gruba (Etiket) kişi ekleme ve çıkarma işlemini Kişilerimden yönetiyoruz.

Sol tarafta daha önce etiket oluşturmadıysanız Etiketler hemen altında Etiket Oluştur sekmesi bulunuyor tıklayın ve açılacak ekrandan istediğiniz etiketi yazın ve Kaydet tıklayın.

Evet tebrikler ilk etiketinizi oluşturdunuz sol menüde gözüküyor.

Şimdi gelelim bu oluşturdunuz etikete kişileri eklemek (atamak) işlemine. Bu işlemi yapmaz iseniz hali hazırda oluşturduğunuz etiketler hiç bir işe yaramayacaktır.

Sol üste menüden Kişilerim tıklıyoruz.

Kişileri seçiyoruz istediğimiz kişileri seçtikten sonra üstte yer alana etiketleri yönet basıyoruz. Yeni oluşturduğumuz etiketi seçip Uygula basıyoruz işlemimiz tamamlanmış oluyor. Bundan sonra oluşturduğunuz etikete (gruba) istediğiniz kadar kişi ekleyip çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu oluşturduğunuz etiketi diğer Gmail gibi diğer Google hizmetlerinde kullanma şansınız var.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *