Google Maps Google Earth
25 May, 2019 21:16 tarihinde eklendi

Google Maps Google Earth

Google Maps Google Earth

Google Maps yani Google haritalar, Google tarafından hizmete geçirilen ücretsiz ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kullanılabilen harita servisidir. Google Maps, aynı zamanda diğer sitelerin de kendi adreslerine bu hizmeti ücretsiz olarak eklemeleri için API desteği sunmaktadır.

Google Maps‘ın yazılım versiyonu olarak bilinen Google Maps Google Earth; Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 10’un yanı sıra Linux tabanlı işletim sistemi üzerinde de çalışabilmektedir. Google Maps 3D desteği ile kullanıcılarına 3 boyutlu bina modelleri de sunmaktadır.

Google Maps insanlara özellikle günümüzde oldukça yararlı bir harita haline gelmiştir. Street View özelliği, 360 derece sokakları gezmeyi sağlayan bir Google Maps özelliğidir. İlk olarak 2007 yılında Amerika’da uygulanmaya başlayan Street View özelliğinde Google’in araç ve sırt kameralarıyla çektiği fotoğraflar yer almaktadır. Bu fotoğraflarda insan, plaka ve telefon numaraları gibi özel bilgiler sansürlenmekte ve kişilerin gizliliği sağlanmaktadır.

Google’ın sahibi olduğu Google Maps, Jens Eilstrup Rasmussen ve Lars Rasmussen’in büyük katkıları ile oluşturulmuştur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *