Google Hotmail Giriş İşlemleri
15 May, 2019 10:31 tarihinde eklendi

Google Hotmail Giriş İşlemleri

Google Hotmail Giriş İşlemleri

Bir Google hesabına sahip olmak için Google tarafından sunulan Gmail e posta servisini kullanmanıza gerek yok. Hali hazırda kullanmakta olduğunuz bir Hotmail e posta adresiniz varsa Google Hotmail Giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Normalde Google hesabı oluşturduğunuz zaman Gmail adresiniz otomatik olarak oluşturulur. Gmail dışındaki bir mail adresinizi Google hesabınıza bağlamayı tercih edebilir, oturum açarken, bildirim alırken, şifrenizi kurtarmak ve diğer işlemler için bu adresi kullanabilirsiniz. Fakat başka bir e posta adresi kullandı iseniz Google Hotmail oturum aç sırasında bu e posta adresini kullanmanız gerekir. Google hesabı şifrenizi de oturum açarken girmeniz gerekir.

Google Hotmail oturum aç sırasında Gmail adresi kullanmanıza gerek kalmaz. Daha önceden herhangi bir Google hesabına bağlanmış olan bir e posta adresini ise kullanamazsınız. Ayrıca Google Hotmail oturum aç sırasında Google hesabı şifrenizi de kullanmalısınız.

Google Hotmail Giriş İşlemleri

Android işlemci mobil cihazınızda ya da tabletinizde ayarlar uygulamasına girerek Google hesabınızı açabilirsiniz. Üst kısımda bulunan kişisel bilgilere tıklayarak, iletişim bilgilerinde e posta seçeneğine tıklayın. Alt kısımda bulunan gelişmiş sekmesine tıkladıktan sonra alternatif e postalar seçeneğinin altındaki alternatif e posta ekle ya da diğer e posta ekle seçeneğine tıklayın. Eğer okulunuzdan ya da işinizden kaynaklı bir e posta kullanıyor iseniz bu seçeneği bulamayabilirsiniz. Bu bölüme sahip olduğunuz Hotmail e posta adresini girin ve ekle seçeneğine tıklayın.

Google Hotmail giriş yapabilmek için bu e posta adresinize doğrulama içeren bir e posta gönderilecektir. Google Hotmail oturum aç işlemini yapabilmeniz için bu doğrulama e postasını açmanız ve mail içindeki bağlantıya tıklamanız gerekir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Google hesabınız Hotmail e posta adresinize bağlanacaktır. Görüldüğü gibi Google hesabı sahibi olmak için Gmail e posta adresi kullanmanıza gerek yok. Google tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmanız için size ait olan geçerli bir eposta adresinizin olması yeterlidir. Google Hotmail giriş için yapmanız gereken sadece e posta adresinizde başka, Google hesabınızda başka kullanıcı adı ve şifre kullanmaktır. Bir Gmail adresi kullanmış olsanız aynı kullanıcı adı ve parola ile Gmail e posta adresinize ve Google hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *