Google Kart Nedir?
17 May, 2019 20:38 tarihinde eklendi

Google Kart Nedir?

Google Kart Nedir?

Google kart sahibi olmak isteyenler Google hesabına sahip olmalı. Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarınıza Google Play Store indirerek buradan satın alacağınız içerikler için Google karti kullanabilirsiniz. Google Play hediye kartlarını vereceğiniz kişiler bu kartlarla Google Play içeriklerini satın alabilirler.

Satın aldığınız Google Play hediye kartının bakiyesi kadar Google Play Store içinden uygulama, oyun, dergi, kitap satın alabilirsiniz. Google kart alındıktan sonra para gibi kullanabileceğiniz, kartın bakiyesi kadar içerik alabileceğiniz özelliğe sahiptir. Bununla hem hızlı hem de daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Google Kart satın alma

Google Play hediye kartlarını size en yakın mağazada bulabilirsiniz. Ancak bu kartların ülkenizde kullanılıp kullanılmadığını da öğrenmelisiniz. Bazı ülkelerde Google karti ile alacağınız Google Play hediyelerini satın alarak çevrimiçi de gönderebilirsiniz. Google Play hediyelerini e posta ile gönderme olanağınız var. Google Play Store üzerinden içerikleri alabilmek için promosyon kodları da kullanılabilir. Bu ülkeleri Google sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Google karti nedir

Google Play hediye kartı mobil ödemeye gerek kalmadan ya da kredi kartınızı kullanmanıza gerek kalmadan Google Play üzerinden alışveriş yapmanıza olanak veren kartlardır. Google kart sayesinde Google Play üzerinden sadece uygulama ve oyun değil dergi ve kitap da satın alabilirsiniz. Google karti tek yüklemelik olarak kullanılmaktadır. Bu kartı sadece alırken para ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Kartların 25-50-100 TL olarak üç tipi bulunmaktadır. Kartların arka kısmında yer alan kod Google Play içinde bulunan kod kullan kısmına yazılır. Bu şekilde Google kart içinde bulunan para Google Play hesabınıza geçmektedir. Bu kartları satın aldıktan sonra zaman kısıtlaması olmadan istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Google karti alınabilecek online marketler ve mağazalar

Google Play hediye kartlarını D & R mağazalarından, Nt, Media Markt, Avea (Türk Telekom), Teknosa mağazalarından satın alabilirsiniz. Google Play Store tarafından açıklanmış resmi olarak Google karti satış yerleri bunlardır. Bu yerler dışında kartları satan yerler de yurt dışından kart getirmektedir. Ancak bu kartların bozuk çıkma olasılığını da göz önüne almalısınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *