Google Google Play Store Nedir, Özellikleri Nelerdir?
1 May, 2019 23:58 tarihinde eklendi

Google Google Play Store Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Google Google Play Store Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Google tarafından kullanıcılarına sunulan Google Google Google Play pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Android illetim sistemine sahip olan mobil cihazlarınız üzerinden Google Google Play Store uygulamasından faydalanabilirsiniz. Sosyal medya araçları, oyunlar, bankacılık uygulamaları, mobil destekli sunulan üniversitelerin uzaktan eğitim uygulamaları gibi yaşamınızı kolaylaştıracak, işinize yarayacak, iyi zaman geçirmenizi sağlayacak uygulamalar Play Store içinde sizleri bekliyor. Bu Google uygulaması Android işletim sisteminin de daha fazla talep görmesine yardımcı olmuştur. Sadece indirebileceğiniz uygulamalar değil, Google Play üzerinden pek çok özelliği de kullanma şansınız olacak.

Google Google Play Özellikleri

Google Play üzerinden pek çok özellik işinize yarayacak. Herkes Play Store üzerinden kendine uygun bir özellik bulabilir.

Android telefonunuza bilgisayardan uygulama yüklemek

Mobil cihazında Google Google Play Store kullananlar telefonları başka bir yerde olsa da şarja takılı olsa da herhangi bir zorluk çekmeden bilgisayar üzerinden seçtikleri oyunları ve diğer uygulamaları telefonuna yükleyebilir.

Bu kullanıcılara zaman kazandırdığı gibi hiç zorlanmadan ihtiyaçlarını görmesine yardımcı olacaktır. Bu özelliği kullanmak için tarayıcınızdan Google Google Play uygulamasına girmek ve indirmek istediğiniz uygulamayı seçmeniz gerekir. Uygulamayı telefonunuza yönlendirince işleminizi de tamamlamış olursunuz.

Engellenen uygulamaları telefonunuza yüklemek

Bazı uygulamalara ülkemizde erişim engeli bulunabilir. Bu tür engeller genellikle kötü örnek olduğundan ya da rahatsız edici bir uygulama olduğundan konur. Bazı durumlar da uygulamanın üreticisi bunu ülkemizde henüz kullanıma da sunmamış olabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman VPN uygulamaları ile sorununuzu çözümleyebilirsiniz. Telefonunuza Google Google Google Play üzerinden indireceğiniz bir VPN uygulaması ile IP adresinizi değiştirerek farklı bir ülkedeymişsiniz gibi engellenen uygulamaya rahatlıkla erişebilirsiniz.

Çocuklara ebeveyn kilidi koymak

Telefonunuzun küçük çocukların eline geçmesi ya da çocuklarınızın kullandığı mobil telefonlara ebeveyn kilidi koyabilirsiniz. Bu özellik sayesinde çocuklarınızın sakıncalı uygulamalara erişimini önlemiş olursunuz. Bunun için Google Google Play Store uygulamasını açmak ve ayarlara girmeniz yeterli. Burada ebeveyn denetimi seçeneğine tıklayın. Hemen PIN kodunu etkinleştirip, çocuklarınızın girmesini istemediğiniz oyunları, uygulamaları işaretleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra işaretlediğiniz oyun ve uygulamalara erişim için PIN kodu girilmesi gerekecektir. Bu özelliği istediğiniz zaman da iptal edebilirsiniz.

Telefonunuzu kaybettiğiniz zaman aygıt yöneticisi size yardımcı olsun

Telefonunuzu kaybettiğiniz zaman Drive Manage uygulaması ile telefonunuzu kolayca bulabilirsiniz. Google hesabınıza girdikten sonra telefonunuz nerede olursa olsun bulabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla uygulama yüklemek, güncellemek

Bu özellik kotalı internet kullananlara, düşük Wi-Fi hızı olanlara büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden pek çok kullanıcı otomatik güncellemeleri devre dışı bırakır. Bu nedenle Google Google Play Store üzerinden indirdikleri uygulamaların, oyunların son sürümünden yararlanamazlar. İnternet hızı yüksek olduğunda uygulamaların hepsini aynı anda güncelleyebilirsiniz. Google Google Play kullanıcıları solda bulunan seçeneklerden tümünü güncelle kısmına tıkladıklarında bu özelliği kullanabilir, oyunları ve uygulamaları aynı anda güncelleyebilir.

Telefonunuzdan silinen uygulamaları bulmak

Google Google Google Play üzerinden uygulamaları ve oyunları ücretli ya da ücretli şekilde yükleyebilirsiniz. Özellikle ücretli yüklediğiniz uygulamalar telefonunuzdan silindiğinde hiç telaş yapmayın. Çünkü Google Play üzerinden aldığınız uygulamalar, oyunlar silinse bile yeniden Google hesabınıza girerek silinen uygulamaları ücret ödemeden yeniden telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu işlem cep telefonu hafızası dolu olan kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Bu sebeple sildikleri uygulamaları yeniden yükleyebilirler. Google Google Play uygulamasına girerek oyunlarım ve uygulamalarım seçeneğine tıkladığınız zaman daha önceden indirdiğiniz tüm uygulamalara erişebilirsiniz. Buradan silinen uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Google Google Google Play, Google Google Play, Google Google Play Store

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *