Google Talk
20 Ağu, 2017 13:45 tarihinde eklendi

Google Talk

Google Talk

Google Talk Nedir?

Google Talk, Google tarafından ücretsiz olarak üretilen mesajlaşma, telefonla görüşme,sohbet etme ve arkadaşlarınıza sınırsız dosya ve klasör gönderip alabileceğiniz programdır. Gmail hesabı aracılığıyla kullanılabilen bu uygulama, bilgisayar ve mobil aygıtlara yüklenebilmektedir. Google Talk uygulaması, arkadaşlarınızın e-posta hesabını ekleyerek direk iletişime geçebilmenizi, chat yapabilmenizi, sesli arama yapabilmenizi ve anlık mesaj gönderebilmeniz sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama internet bağlantısı aracılığıyla çalıştığından herhangi bir ek ücreti yoktur.

Google Talk Üyeliği Nasıl Açılır?

Google Talk uygulaması için ek bir üyelik açmaya gerek yoktur. Gmail hesabınız üzerinden direk olarak Google Talk uygulamanızı aktif edebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınıza veya mobil aygıtınıza Google Talk uygulamasını indirmeli, daha sonra uygulamaya girerek oturum açmanız gerekmektedir. Bu şekilde Google Talk üyeliğiniz aktifleşecektir.

Google Talk Arkadaş Listesi Oluşturma

Google Talk uygulamasını aktif ettikten hemen sonra Gmail hesabınızdaki kişiler arkadaş listenize eklenmiş olur. Ancak arkadaş listenizi genişletme imkanınızda vardır. Bunun için Hotmail veya Gmail hesabı olması fark etmeksizin arkadaşlarınıza davetiye gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınıza gelen davetiyeden, arkadaşınız Google Talk uygulamasın yüklerse ve giriş yaparsa bu kişi ile de dilediğiniz gibi iletişime geçebilirsiniz.

Google Talk İle Neler Yapılabilir?

Google Talk uygulaması birçok farklı fonksiyonu içeren ve kullanılmasını sağlayan avantajlı bir uygulamadır. Google Talk ile neler yapılabilir? Diye soracak olursanız;

  • Google Talk uygulaması üzerinden arkadaşlarınızın online olduğunda kendisi ile irtibata geçebilir, chat yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınız kapalı olsa bile mesaj gönderebilir, arkadaşınızın internet erişimi olduğunda bu mesajı görebilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Farklı ülkelerde veya şehirlerde olsanız dahi arkadaş listenizdeki kişilerle görüntülü yada sesli olarak konuşabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde arama yaparak, anında konuşmaya başlayabilirsiniz.
  • Google Talk uygulamasının özel seçeneği olan sesli konferans ile birden fazla kişiyle aynı anda sesli olarak konuşabilir veya yazışabilirsiniz.
  • Google Talk uygulaması aracılığıyla Gmail driverınızdan ya da aygıtınızdan dosya paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızın online olup olmadığını ya da aktif olduğu son saatleri de görebilirsiniz. Google Talk aracılığıyla şirket görüşmelerinizi daha rahat yapabilir, Gmail hesabınızdaki birçok işlemide Google Talk aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *