Google + Hesap Nasıl Silinir?
29 Eki, 2014 0:29 tarihinde eklendi

Google + Hesap Nasıl Silinir?

Google + Hesap Nasıl Silinir?

Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Google içerisinde de hesabınızı silebilme gibi bir işlem mümkündür. Fakat öncelikle Google+ hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Google sosyal ağını çıkartması ile birlikte artık ürünlerinin hepsini tek bir hesap üzerinden yönetme devrini başlattı.

Dolayısıyla Google+ hesabınızı kapatmanız demek aynı anda diğer hesaplarınızın da sonlanması anlamına gelecektir. Ayrıca Facebook gibi bir yedekleme durumu da söz konusu olmayacak ve hesabınız tamamen silinecektir. Tüm bunları biliyorsanız artık Google+ hesap silme işlemine geçebiliriz demektir.

Öncelikle https://plus.google.com, Google+ hesabınıza  adresinden erişin sağ tarafta resminize tıklayınca açılır bir menü var. Bu menüye tıklayın ve ardından resminizin yanında yer alan Hesap sekmesine tıklayın.

google-hesap-nasil-silinir

Bu sekmeye tıkladıktan sonra açılan sayfanın sol alt kısmında Hesap Ayarlarını tıklayın, yeni açılan sayfanın en alt kısmında Google+ ürününü devre dışı bırak veya google plus hesap sil kısmını göreceksiniz.

google-hesap-nasil-silinir-2

Burada yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra sayfanın sizi yönlendirdiği şekilde basit birkaç önemli adımı geçeceksiniz.

Sonuç olarak ise Google profilinizi sonlandırmış olacaksınız. İşlemler oldukça basit ve kolay işlemlerdir, bağlantıdan sonra sadece tek bir sayfayı daha takip etmeniz gerekecek.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *