Google Survey
19 Haz, 2019 18:36 tarihinde eklendi

Google Survey

Google Survey

Google Survey kullanıcılara özel güvenilir ve hızlı fikirler almanın bir yoludur. Bu uygulamada kullanıcı en çok on soru içeren bir anket tasarlamaktadır. Buna uygun şekilde katılımcı demografik özellikleri seçilir. Daha sonra sorulan başka sitelerde yayınlanarak yanıtlanmaları sağlanır. Google anketler kullanıcı müşteriye oluşturulmuş olan bilgileri ve verileri sunar.

Web kullanıcıları üçüncü taraf haberler, Google Play kredileri, eğlence sitelerinde olan birinci sınıf içeriklere erişim, referans gibi teşvikler yardımıyla bu anketlere katılmaya teşvik edilmektedir.

Google Survey içindeki anketler sadece yıldız derecelendirme ya da çoktan seçmeli sorular şeklinde düzenlenmektedir. Bu nedenle karmaşık anketlerden ziyade mobil cihaz ve tablet kullanıcılarının bu anketlere katılım oranını arttırmaktadır. Ayrıca bu hizmet sayesinde talep edilen örnek profil ile uyuşmayan bütün katılımcıları ayırarak işlev görür. Bu şekilde anketlerde tarama soruları yer alır. Hem çeşitli katılımcılara anketleri cazip kılmak hem de müşterilere daha ayrıntılı yanıtlar verilmesi için uzun anketlere göre daha verimli veriler üretmek hedeflenir.

Google Survey İngiltere’nin de içinde bulunduğu sekiz ülkede web sitesi olanlara anket Hosting ortaklığı fırsatı da sunmaktadır. Anketlerin arkasındaki içeriğin bir bölümünü kapamayı taahhüt eden yayıncı ve bunun yerine anketi tamamlayan kullanıcı belirlenmiş komisyonu alır.

Uygulamada yer alan anketler basit ve kısa olmasına karşın pek çok web kullanıcısı ilgilendikleri içeriğe erişmeye rıza göstermelidir. Yayıncının sitesinde olan makaleye erişen web kullanıcısı talepte bulunabilir. İçeriği okumaya devam edebilmek için ankete yanıt vermek ya da çoktan seçmeli birkaç soru ya da yıldız derecelendirme soruları eklenmelidir.

Google Survey tarafından geliştirilen anket uygulaması kullanıcıların oldukça rağbet ettiği uygulamalardan biridir. Ödüllü anketler olarak ta bilinen bu uygulama kısa anket sorularını yanıtlayan kullanıcılara ödüller kazandırmaktadır. Anketlere katılım son derece kolaydır. Mobil cihaza indirilen uygulamada anketlerin gönderim sıklığı da belirlenebilir. Sorular kolay ve basit bir şekilde yanıtlanacak tarzda hazırlanmıştır.

Google anketler ile kazanılan ödüller Google Play kredisine dönüşür. Bu şekilde kazanılan krediler ile Google Play üzerinden oyun, uygulama, kitap, dergi, tema, film gibi ürünler alınabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *