AdSense Ban Kontrol
22 Şub, 2016 21:44 tarihinde eklendi

AdSense Ban Kontrol

AdSense Ban Kontrol

Her site sahibinin korkulu rüyası olan AdSense banı çok sık rastlanmasa bile bazen webmasterların başına gelebiliyor. Durum böyle olunca 2. el domain almadan önce çok dikkatli olmak gerekiyor. Size tavsiyemiz 2. el bir domain alıyorsanız öncelikle AdSense ban kontrolünden geçirmeniz. Bu yazımızda bir domainin neden AdSense banı alabileceğini ve AdSense banı olan domainlerin nasıl kontrol edilebileceğini detaylı olarak anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak, neden AdSense bu kadar önemli?

AdSense, site sahiplerinin Google’ın reklamlarını yani AdSense reklam hizmetinden yararlanan firmaların reklamlarını sitelerinde yayınlamasına imkan verir. Durum böyle olunca AdSense gerçekten çok değerli bir kazanç kaynağıdır. Arkasında Google olması bile ne kadar değerli olduğunun bir göstergesidir. Bunun yanında kullanıcıların sürekli takip edilmesinden dolayı tıklama olanağı daha fazla olanlar sitenizde ki ziyaretçilere gösterildiğinden dolayı tıklama oranı diğer reklam firmalarının sitenizde yayınladığı reklamlara oranla daha fazla olacaktır.

Bir site neden AdSense banı yer?

Google reklam konusunda gerçekten çok katı kurallara sahiptir. Genel olarak AdSense onayını sitesi için alabilmek için site sahipleri aylarca uğraşmaktadır. AdSense sitelere onay verirken öncelikli olarak sitenin özgünlüğüne dikkat eder ve tabi ki reklamların hangi alanlarda yer alacağına. Kesinlikle kafanıza göre reklam yerleşimi yapamazsınız. Google AdSense kurallarına göre içerik her zaman daha ön planda olmak zorundadır. Ziyaretçiyi rahatsız edecek şekilde reklam yerleşimi yapan siteler genel olarak banlanır. Genel olarak AdSense banı yemenin sebebi budur.

AdSense banı nasıl kontrol edilir?

AdSense banı kontrol edilebilmesi için webmasterların geliştirmiş oldukları web siteleri mevcuttur. Bunlar uzun yıllar emek verilip Google tarafından AdSense için domainin izni olup olmadığını kontrol edebilirler. Aynı zaman da bu siteden, sitenizle ilgili farklı birçok şey öğrenebilirsiniz. Peki bu siteler nelerdir ?

http://www.bannedcheck.com/ uzun yılladır AdSense ban kontrolü hizmeti veren ve ban kontrolleri yapmak için kodlanmış bir sitedir.

https://wmaraci.com/google-ban-kontrol Türkler tarafından kodlanmış, oldukça hızlı bir AdSense ban kontolü yapan bir webmaster aracıdır.

http://www.reklamyardim.com/adsense-ban-kontrol/ 2013 yılında kodlanmış olan, amacı AdSense ban kontrolü yapmak olan bir sitedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *