Google’ın yeni mucizesi Tilt Brush
4 Ara, 2018 3:44 tarihinde eklendi

Google’ın yeni mucizesi Tilt Brush

Google’ın yeni mucizesi Tilt Brush

Geçtiğimiz aylarda Google, resmi sayfasından yapmış olduğu duyurusunda tilt brush uygulamasını geliştirdiğini ilan etmişti. Tilt brush uygulaması sayesinde elinizi hareket ettirerek çizim yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz çizimleri böylece gerçeğe dönüştürme olanağına sahip oluyorsunuz. Bu nedenle bu uygulama İçin Google’ın yeni mucizesi tilt brush olarak ifade edilmektedir. Tilt brush alelade bir resim fırçası uygulaması değildir. Siz tam olarak ne çizmişseniz tıpkısını dijital ortama aktarabilmektedir. Bu konudaki en büyük yardımcınızın tilt brush olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Bu uygulama ile beraber çizeceğiniz her resim aynı şekilde dijital ortama aktarılmış olacak. Bu anlamda tilt brush hem palet hem de resim fırçası işlevi görmekten çok daha fazlasıdır.

Tilt Brush Uygulamasının Teknik Özellikleri

Tilt brush en iyi VR app’leri arasındadır. Uygulamayı kullanan kişiler HTC Vive gözlüğü sayesinde istedikleri tüm alanları boş bir tuval olarak kullanabilmektedir. Bu boş alanlarda tam anlamı ile harikalar yaratılabilinmektedir. Bu durumda Google’ın yeni mucizesi tilt brush ifadesinin ne kadar doğru bir tepsi olduğunu göstermektedir. Herkesin farkına vardığı gerçeklerden bir tanesi de geleneksel olan tüm sanat dalları artık yerini dijital alanlara bırakmaktadır. Tilt brush geleneksel yöntemlerle dijital yöntemleri birleştirmektedir. Google tilt brush geleneksel olan fırça aplikasyonları ile birlikte efekt ve renk yelpazesine sahiptir. Buradaki amaç ise insanların hayalinde olan çizimleri en yakın şekilde çizebilmesidir. Sanal gerçekliği yansıtan ilk uygulamalardan bir tanesi olan Google tilt brush sayesinde hayalinizdeki çizimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Tilt Brush Ne İşe Yaramaktadır

Son senelerin en hızlı ve yaygın bir biçimde büyüyen teknolojisi sanal gerçekliktir. Bu alanda atılım yapmak isteyen şirketler geçen her gün aklın sınırlarını da zorlayan uygulamalara ve ürünler ile karşımıza çıkıyor. Sektörün en gelişmiş ve iddialı olan ismi Google da tilt brush sayesinde grafik ve resim alanlarında eşsiz bir tecrübe edinme fırsatı sunuyor. Böylelikle Google’ın yeni mucizesi tilt brush demekten kendimizi alamıyoruz.  3 boyutlu çizimler gerçekleştirme fırsatı sanal gerçeklik gözlüğü ile beraber, farklı tecrübeler edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *