Google Duo ile Görüntülü Müşteri Hizmetleri
24 Eki, 2019 14:57 tarihinde eklendi

Google Duo ile Görüntülü Müşteri Hizmetleri

Google Duo ile Görüntülü Müşteri Hizmetleri

Google Duo Nedir?

İnsanların yaşamında gerek iş amaçlı olarak, gerek özel amaçlı olarak sohbet büyük bir önem taşıyor. İletişim hangi yaşta olursa olsun insanların yaşamında yer alan bir kavram. Teknolojinin geldiği noktaya itibarıyla da farklı türden uygulamalar ile insanlar birbiri ile iletişime geçiyor. İşte 2016 yılında ilk defa piyasaya sürülen Google Duo da bunlardan bir tanesi. Google Duo ile görüntülü müşteri hizmetleri yapılabiliyor. Ama elbette sadece sesli olarak da görüşmenin mümkün olduğu bir sistem var karşımızda. Bu sistem adından da anlaşılacağı üzere Google firması tarafından geliştirilen bir yazılım. Öncesinde ise kullanılan firmanın benzer uygulamasının ismi Google Hangouts idi ve bu uygulama onun yerini almış durumda

Google Duo ile Nasıl Görüşme Yapılır?

Google bugün dünyanın en önemli internet firmalarından bir tanesi de. Nitekim her girdiği alanda iddiasını ve farkını ortaya koyuyor. Bu durum Google Duo ile görüntülü müşteri hizmetleri için de geçerli. Son derece kapsamlı, kullanımı kolay, basit bir ara yüzü olan uygulamadır.

Bu uygulamanın kullanılması için öncelikle kişinin akıllı cep telefonunda, bilgisayarında yani kullanacağı platform hangisi ise orada olması gerekiyor. Eğer yok ise (bugün birçok cep telefonu üzerinde kurulu olarak geliyor) Google Play üzerinden kolayca indirip kurduktan sonra, kullanmak mümkün. Bu uygulama eğer mobil uygulama kullanılmaz ise tamamen ücretsiz olan bir uygulama olup uluslararası görüşmeler de yapmak mümkündür.

Sesli Ya da Görüntülü Arama Başlatılması

Kullanım yapmak için Google Duo ile görüntülü müşteri hizmetleri bağlantısı öncelikli olarak açılır ve sonrasında adım adım şunlar yapılır:

  • Uygulama açıldıktan sonra görüşme yapılacak kişi bulunur
  • İlgili kişi bulunduktan sonra görüşme biçimi seçilir. Burada sesli ya da görüntülü görüşme seçeneklerden kişiye o an için hangisi uygun ise o seçilir.
  • Bu aşamadan sonra karşı taraf bağlandıktan sonra görüşme yapılır.
  • Görüşme bittiği zaman da görüşmeyi sonlandır butonuna basmak yeterli olacaktır
  • Yine Google Home tarzında olan bir aygıtınız var ise onun üzerinden de benzer bir biçimde görüşme yapılabilir.

Diğer Uygulamalar İle Görüşme Yapılması

Özellikle Android işletim sistemine sahip uygulamalar için geliştirilen Google Duo ile görüntülü müşteri hizmetleri diğer uygulamalardan da aranabilir. Bu uygulamada kullanılan operatörün ne olduğunun çok önemi yoktur. Her türlü operatör üzerinden böylesi bir görüşme yapmak mümkündür. Arama yapıldığı zaman Google Duo diğer uygulamalardan da rahatlıkla bulunabilir. Kendi kullandığınız GSM operatörünüzün görüntülü konuşma özelliği var ise zaten ortada herhangi bir sorun yoktur.

Google Duo İle Görüntülü Grup Görüşmesi Yapılır mı?

Bu uygulamanın en önemli avantajlarından bir tanesi de toplu konuşmalara olanak vermesidir. geliştirilen Google Duo ile görüntülü müşteri hizmetleri uygulaması açıldığında grup oluştur dediğiniz zaman grup oluşturur ve gruba konuşmak istediğiniz kişileri dahil ettiğiniz zaman rahatlıkla görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Zaten Google Duo ilk açıldığı zaman karşınıza çıkan seçeneklerden bir tanesi de budur. Yaptığınız gruba bir ad verip kaydedebilirsiniz. Sonrasında da aynı kişiler ile yeni bir grup oluşturmadan düzenli olarak gereksinim duyduğunuz zaman görüntülü grup görüşmeleri yapabilirsiniz.

Google Tarafından Verilen Diğer Hizmetler

Google Duo dışında kurumun birçok hizmeti bulunuyor. Harita uygulamaları, fotoğraflarınızı saklama uygulaması, elbette elektronik posta hizmetleri, Google Play, Google Çeviri, blog hizmeti, vb. daha pek çok alanda hizmet veren bir dünya devi olan firmadır.

Benzer Diğer Uygulamalar Nelerdir?

Şimdiye kadar üstte yer alan bu temel bilgileri verdikten sonra Google Duo olmadan önce insanlar hangi programı kullanıyordu diye düşünebilir. Şu ana kadar Google Duo ile Görüntülü Müşteri Hizmetleri konusuna netlik getirilmeye çalışıldı ama bu program dışında da dünden bugüne benzer hizmeti veren uygulamalar kullananların çok iyi bildiği üzere Skype, WhatsApp, Telegram,  Face Time, Viber uygulamalarıdır.Bu yazılımların da hali hazırda kullanıcıları mevcuttur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *