Gmail Mesaj Kutusu
14 Şub, 2019 15:02 tarihinde eklendi

Gmail Mesaj Kutusu

Gmail Mesaj Kutusu

Gmail Mesaj Teması

Günümüzde mesajlaşma ve dosya gönderimi için klasik yöntemlerden ziyade posta servisleri kullanılmaktadır. Artık tablet, mobil cihaz, dizüstü veya masaüstü bilgisayar olmak üzere her alandan ulaşılabilen postalar vasıtasıyla anlık ve hızlı mesajlaşma sağlanmaktadır. Güncel posta hizmetleri arasında en bilindik olanı Google tarafından geliştirilen Gmail servisidir. Gmail giriş ve kullanma işlemlerinin basit olması, her alanda geçerliliğinin bulunması gibi sebepler Gmail kullanma oranının artmasını sağlamaktadır. Ayrıca artık her platformda bir üyelik istenmesi ve bu işlemler için mail gerekli olması Gmail’in yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Gmail Kullanmanın Avantajları

Posta kullanmak ücretsiz olduğundan anlık olarak oldukça fazla mesaj alınmaktadır. Özellikle tanıtım ve kampanya mesajları önemli görülebilecek diğer mesajların önüne geçebilmektedir. Bu nedenle gelen postaların özelleştirilmesi ve spam mesajların oluşturacağı rahatsızlığın önlenmesi Gmail kullanmanın faydalı ve keyifli olması için gereklidir. Bunun farkında olan Google, Gmail’de rakiplerine nazaran daha fazla özellik içermektedir. Gmail kullanıcılarının bu imkânlardan yararlanması için onlara söylenecek tek şey “Gmail gelen kutusuna git ve kullan” olacaktır.

Gmail’in Benzersiz Özellikleri

Gmail’in tam anlamıyla kullanılabilmesi için incelenmesi, özellikleri ile ilgili araştırma yapılması ve denenmesi gerekecektir. Gmail giriş aç işlemi yapıldıktan sonra Gmail üst bölgesinde bulunan ayarlar kısmından gereken tüm değişiklikler yapılabilmektedir. Gmail’in kullanıcılarına tanıdığı bazı özellikler şunlardır:

  • Gelen posta kategorilerinin ayarlanması
  • Bazı kullanıcıların engellenmesi
  • Engellenen kullanıcıların engellerin kaldırılması
  • Farklı hesaplara erişim izni verilmesi
  • Gmail ekranına özel tema yüklenmesi

Gmail Temasının Değiştirilmesi

Gmail giriş e-mail uygulamaları arasında en kullanışlı olanıdır. Şifreyi kaydetmesi, kullanılan hesabı tanıması, farklı hesaplardan erişime açık olması, aynı Gmail uygulamasını farklı hesaplarla kullanılır kılması artılarındandır.

Gmail hesabının görüntüsü ayarlar kısmı yardımı ile ayarlanabilmektedir. Ayarlar kısmına tıklanıldığında çıkan birçok alt sekmeden birisi “Temalar” olacaktır. Bu butona tıklanıldığı takdirde “Tema belirleyin” yazısı çıkacaktır.

Bu yazının üstüne tıklanıldığında bilgisayarda bulunan hazır temalar ortaya çıkacaktır. Bunlardan herhangi birisinden seçim yapılacağı gibi bilgisayarda bulunan özel fotoğraflardan da tercih yapılabilir. Seçilen tema mesaj listesinin arkasında gözükecektir.

Gmail Boyutunun Değiştirilmesi

Gmail giriş e-posta erişimleri için önemlidir. Giriş yapılmadan postaları görmek mümkün değildir. Ayrıca gmail kullanıcıların gözüne hitap edecek şekilde boyutlarda oranlama yapılmasına izin vermektedir. Küçük boyutlar tercih edildiği takdirde ana ekranda mesajlar daha yoğun görünecektir. Daha büyük punto seçimi yapıldığında ise daha az mesaj gözükecek ama daha görünür olacaktır. Bu durumu ayarlamak için Gmail giriş gelen kutusu erişimi yapıldıktan sonra postaların sağ üst kısmında bulunan ayarlar butonuna tıklandıktan sonra ilk sıradaki görüntü yoğunluğu vasıtasıyla Gmail ekranının görüntüsü değiştirilebilir. Gmail ekran görüntüsü “varsayılan, geniş, kompakt” şeklinde olmak üzere üç şekilde boyutlanabilmektedir. Ayrıca bir mesaj sayfasında kaç adet mesaj görüneceği de Gmail gelişmiş ayarlar vasıtası ile yapılabilmektedir. Standart gmail görüntülerinde en fazla görünebilecek mesaj sayısı ise 100 olarak belirlenmiştir.

Kullanılan Anahtar Kelimeler:

Gmail gelen kutusuna git,

Gmail giriş,

Gmail giriş aç,

Gmail giriş e mail,

Gmail giriş e posta,

Gmail giriş gelen kutusu

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *