Google’a Nasıl Kayıt Olunur?
18 May, 2019 20:42 tarihinde eklendi

Google’a Nasıl Kayıt Olunur?

Google’a Nasıl Kayıt Olunur?

Google Kaydol

Bir Google hesabına sahip olmak pek çok Google ürününe erişmenizi sağlar. Google Kaydol ardından diğer hizmetlerden hemen yararlanmaya başla. Gmail mail adresi kullanarak istediklerinize e posta gönderip alabilir, Google Play Store üzerinden uygulama, oyun içeriklerini indirebilir, dergi ve kitap alabilirsiniz. İsterseniz YouTube üzerinden sevdiğiniz videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu ürünlerden yararlanmak için ayrı bir kayıt oluşturmak zorunda kalmazsınız. Google Kaydol ve aynı kullanıcı adı ile parola yardımıyla diğer hizmetlerden de faydalan.

Google Kaydol Nasıl Yapılır

Google hesabınızı oluşturmak için öncelikle kayıt yapmalısınız. Hesap oluşturma sırasında sizden istenen kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Bunlar adınız, e posta adresiniz, cep telefonu gibi kişisel bilgilerinizdir. Bu hem Google hesabınızı güvende tutmak için hem de Google hizmetlerinden daha iyi yararlanmanız için gereken bilgilerdir.

Google hesabınız için internet tarayıcınızda https://accounts.google.com/SignUp adresini kullanın.

Karşınızda çıkan ekranda istenilen bilgileri doldurduktan sonra sonraki adıma gelmek için tıklayın.

Ekranda çıkana kabul ediyorum seçeneğine tıklayarak devam et butonuna tıklayın.

Bu şekilde e posta hesabınız oluşturulur.

Hesabınızda gizlilik ayarlarınızı da inceleyerek bunları düzenlemelisiniz.

Bu aşamada gizlilik kontrolü kılavuzunda olan ayrıntılı bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Bu talimatları uyguladığınız takdirde hesabınız kontrol altında olur. Hesabınızı güvenli hale getirebilmek için güvenlik kontrolü aşamaları siz özel kişiselleştirilmiş öneriler sunmaktadır.

Google Bildirimleri

Google hesabı açarken bir e postanız olmanız gerekir. Bunun için Google tarafından sağlanan dünyanın en iyi web posta hizmetlerinden olan Gmail e posta adresini kullanabileceğiniz gibi bir başka e posta adresini de kullanabilirsiniz. Google bu konuda bir kısıtlama yapmamaktadır. Ancak bir Google hesabı açmak isteyenler e posta adresini sadece bir defa kullanabilir. Yani bir hesap için sadece bir e posta adresi kullanabilir. Aynı e posta adresi ile yeni bir Google hesabı açamazsınız. Google yapacağı tüm bildirimleri belirttiğiniz e posta adresine gönderir. Bu şekilde bütün Google hizmetlerinden, sağladığı avantajlardan haberiniz olur. Google Kaydol ve Google kullanıcılarına sunulan avantajlardan yararlan.

Daha Önceden Google Hesabınız Varsa

Daha önce açmış olduğunuz bir Google hesabınızın olup olmadığını anlamanız hiç zor olmaz. Google ürünlerini hemen herkes bilir. Google Haritalar, YouTube, Gmail gibi bir Google ürünü kullanmış iseniz bir Google hesabınız var demektir. Bu Google ürünlerinden birini kullandıysanız aynı kullanıcı adı ve parola ile Google hesabınızda oturum açabilirsiniz.

Google hesabınızda bir oturum açtığınızı hatırlamadığınız takdirde hesabınızı kontrol etmek için e posta adresini girebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir Google hesabınız yoksa e posta adresiniz ile ilişkili bir hesabınız olmadığına dair bir ileti alırsınız. Eğer hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini unutmuş iseniz hesap kurtarma adımları ile hesabınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

Google hesabınızı istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün. Google Kaydol ve hesabınızdaki verilere bakarak hesabınızı kişiselleştirebilirsiniz. Yapacağınız etkinliklerin hangilerinin kaydedileceğini seçebilirsiniz.

Google tüm dünyada talep gören bir teknoloji şirketidir. Her geçen gün kullanıcılarına yeni hizmetlerle yardımcı olmaya çalışır. Yaşamınızı kolaylaştıran Google ürünlerini kullanmak isterseniz mutlaka Google Kaydol ve bu avantajlardan yararlan. Zaten android işletim sistemine sahip bir mobil cihazınız varsa kesinlikle bir Google hesabınızın olması gerekir. Çünkü mobil cihazınızda içerikleri indirmek ve güncellemeleri alabilmek için bir Google ürünü olan Google Play Store kullanmalısınız. Google hesabınızı oluşturduğunuz zaman hemen bir Google profiliniz olur ve Gmail e posta adresinize kavuşursunuz. Daha sonra faydalanacağınız Google ürünlerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *