Google Grup Nasıl Kurulur?
20 Eyl, 2014 2:46 tarihinde eklendi

Google Grup Nasıl Kurulur?

Google Grup Nasıl Kurulur?

Öncelike siz değerli Google’nin Gmail kullanıcılarınına tanınan ayrıcalıklı uygulama olan Google Grup Nedir? sorunusunu cevaplayalım; Kendinize ait grub kurabileceğiniz, kayıtlı olan üyelerinize grup mail adresini kullanarak email atabildiğiniz, Google tarafından ücretsiz olarak sağlanan çevirim içi kullanılan mail adreslerine dayalı servisidir. Google Gruplar kullanarak kişi ilgi alanına göre gruplara üye olabilir.

Google Grup, birçok kullanıcının tek bir platformda birleşebilmesine, yazışma yada sesli konuşma yapabilmesine olanak sağlayan bir alandır. Web alanı üzerinden online sağlanan bu uygulamaya Hotmail, Yahoo gibi mail şirketlerini kullanan kişilerde katılabilmektedir. Ancak grup kurucuları sadece Gmail hesabına sahip olan kişiler olmaktadır.

Google Grup Nasıl Kurulur?

Google grup kurma işlemi oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Bu işlemi adım adım anlatacak olursak;

google-grup-nasil-kurulur

https://groups.google.com/ adresinden Google Gruoups sitesine giriş yapın. Gmail hesabına sahip iseniz Google hesabınıza girin ve oturum açın.

google-grup-nasil-kurulur-1

Hesabına giren kişi https://groups.google.com/ linkine sahip google gruoups web adresine girmeli ve bu girdiği alanda yer alan Grup Oluştur seçeneğine tıklamalıdır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra grup detaylarını girmek için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

google-grup-nasil-kurulur-2

Karşınıza çıkan sayfada yer alan;

Grup adı : Grubunuza benzersiz bir isim koyun

Grup e-posta adresi : Sürekli kullanacağınız grup email adresi otomatik ayarlarnıyor zaten

Grup açıklaması : Kurduğunuz grubu sizin gibi meraklısı olan diğer insanların daha kolay bulabilmesi için için bu alanı doğru ve doyurucu doldurun.

Grubun birincil dili : Grubun yayın yapacağı dilli seçiyoruz tabiki türkçe

Grup türü : Grubunuz neye hizmet edecek onu seçin e-posta listesi mi kuracaksınız,web forumu mu veya daha farklı forumlar mı? bu yapılacak olan faaliyetleri bildiren seçeneklerdir.

Temel izinler : Yani temel güvnlik ayarları ;

  • Konuları görüntüle : Grubun tüm üyelerinin grupta yayınlanan konuları kimlerin görüntüleneceğini belirlediğiniz menü.
  • Yayınlama : Gruptaki tüm üyeleri gruba mesaj yayımlayabilmesi için ayarlar.
  • Gruba katıl : Grubunuza kimlerin katılabileceğini seçtiğiniz alan.

google-grup-nasil-kurulur-6

Kısımlarını boşlukları doldurarak veya tıklamak usulü ile seçtikten sonra Oluştur tıklayın.

google-grup-nasil-kurulur-3

Doğrulama kodunu istiyor doğru bir şekilde giriniz.

google-grup-nasil-kurulur-4

Tebrikler! Google Grubunuz oluşturuldu yazısını gördüğünüzde artık grubunuz aktif olarak açılmış olacaktır. Grubunuzda işlem yapmaya başlayabilirsiniz, Grup Gizliliği kısmında kısıtlı seçeneğini seçtiğiniz takdirde gruba sizin davetiniz dışında kimse katılamayacak ve yazışmalarınızda gözükmeyecektir.

Grubunuz açıldıktan sonra uygulamaya başlamak için arkadaş davet etmeniz gerekir. Bunun için karşınıza çıkan sayfada ‘’ Arkadaşlarını Davet Et kısmından, davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın e-posta adreslerini girerek, davetiye göndermeniz gerekmektedir. Davetiye arkadaşlarınızın mail adreslerine gönderilecek olup arkadaşlarınız bu maile tıkladığı takdirde gruba girmiş olacaktır.

Altda ayrıntılı olarak görebileceğiniz bir video yer almaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *