Google Glass ile Neler Yapabiliriz?
14 Ara, 2018 20:51 tarihinde eklendi

Google Glass ile Neler Yapabiliriz?

Google Glass ile Neler Yapabiliriz?

Küresel çapta büyük müşteri çevresi bulunan Google firması her geçen dönemde ortaya attığı yeni fikirle ve ürünler ile zirvede kalmaya devam ediyor.  Arama motoru ile hemen her gün karşımıza çıkan Google birçok ülkede ve insan tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Bu kullanım sıklığı sayesinde   küresel bir oyuncu olan Google son dönemlerde üretmiş olduğu yeni ürünler ile dikkatleri tekrar üzerine çekiyor. Son dönemde piyasa sürülen ürünlerden olan ve ilk siparişleri hemen tükenen Google Glass ile neler yapabiliriz? İlk bakışta sıradan bir gözlüğü anımsatan ürün yüksek teknolojik içeriği ile farklı deneyim fırsatı sunuyor.

Google Glass İle Neler Yapılır

Akıllı telefon ve diğer teknik cihazların yerini alması ve farklı bir tarz oluşturması maksadı ile tasarlanan gözlüklerin kullanımı ise oldukça kolaydır. Kullanım kolaylığı ile sunduğu teknolojik imkan eşitliliği sayesinde dikkat çekmekte olan Google Glass ile neler yapabiliriz? Kullanılmaya başladığı andan itibaren kişilerin etrafında olup biteni hd görüntü kalitesi sayesinde kayıt altına almaktadır. Iki taraflı kameralar sürekli kayıt yapmakta ve bu kayıtları anlamlı veriler haline dönüştürmekte ve sesli komut seçeneği sunmaktadır. Ayrıca bilinmeyen bir ortamda navigasyon hizmeti de sunan bu gözlükler insanlar için adeta 3. Göz olarak da kabul edilmektedir. Ayrıca sesli komut verilmesi de mümkün olan ürünler sayesinde resim, video ve mesaj paylaşımı sesli komut sayesinde mümkün olabilmektedir, ayrıca sosyal medya üzerinde sesli komut imkanı ile paylaşım yapma seçeneği büyük bir yenilik olarak kabul edilmektedir. Kendimizi adeta video oyunda veya bilim kurgu filminin oyuncu kısmında hissetmenize sebebi olacak bu cihazlar büyük ses getirecek benzemektedir. Sizlerde basit bir aygıt gibi görünmesine rağmen büyük icraatları ve yetenekleri bulunan bu ürünü yakından inceleyebilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Glass Diğer Özellikleri

Google tarafından üretilmekte olan yüksek teknolojili Google Glass gözlükler alüminyum fiber alaşımlı olarak üretildiğinden oldukça esnek ve kullanımı kolay ve aynı zamanda hafiftir. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile iphone ve android işletim sistemlerinden her ikisine de sahiptir. 16 GB dahili hafıza ile birlikte 720p video ve resim görüntüsü çözünürlüğü sayesinde yüksek çözünürlük özelliğine sahiptir. 5 farklı tip renk seçeneği bulunan gözlüklerde şeffaf kısımları komut bölmesi için ayrılmıştır. Bu özellikleri ile Google Glass ile neler yapabiliriz sorusu cevap bulmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *