Google Glass Nasıl Kullanılır?
13 Ara, 2018 21:26 tarihinde eklendi

Google Glass Nasıl Kullanılır?

Google Glass Nasıl Kullanılır?

Takılabilir bilgisayar olarak da adlandırılan Google Glass gözlükleri büyük ilgi görmektedir. Birçok insan tarafından ilgi görmeye devam eden Google Glass nasıl kullanılır? Cihazın sağ üst köşesinde bulunan Touchpad ile Google Glass kullanımı için gerekli komutlar ve tuş takımı yer almaktadır. Arayüz sade olarak dikkat çekmekte olan cihazın sol elini kullanan insanlar için sol tarafta tuş takımının olup olmayacağı hususu merak ediliyor. 1500 dolar seviyesinde ilk kullanıcılarına teslim edilen cihazın fiyat ortalamasını bu seviyede koruyacağı tahmin ediliyor. Gözlük akıllı telefonlara benzeyen bir görünüme sahip olduğu dikkat çekiyor. Bir ekran seçmek için tıklanıyor, seçilen sayfadan çıkmak için ise sayfayı aşağıya kaydırmak yeterlidir. Bir uygulama başlatmak için kafanızı sağlamalı veya dokunmak yeterlidir. Komut vermek için veya fotoğraf çekmek için Ok Glass seçeneği tıklanır. Hava durumu ve cards gibi uygulamaya ulaşmak önemlidir. Çerçeve ileriye doğru kaydırmak suretiyle zaman tüneli şeklinde ortaya çıkmakta ve size gelen resim harbe video gibi içerikleri sıralı olarak hazırlanır. Zaman tüneli kısmında yaptığımız ya da aldığımız tüm bildirimler belirli bir süre ve sıra  ile beraber hazırlanır. Uygulamalarda gizlenen ve paylaşılması istenen tüm içerikler zaman tüneli içinde yer alır.

Google Glass Teknik Özellikleri

Google tarafından tasarlanmış olan Google Glass görüntü itibariyle tıpkı bir gözlüğe benzemektedir. Ancak bünyesinde barındırmış olduğu kimi özellikleri sayesinde basit gözlük görünümünün aksine birçok işlemi yapacak işlemci hacmine sahiptir. Google Glass nasıl kullanılır sorusundan önce teknik özelliklerini anlamak önemlidir. Böylelikle cihazın teknik kapasite ve özellikleri daha iyi kavranır. Öncelik Google Glass 16 GB dahili hafıza ancak 12 GB faal olarak kullanılır. 1 GB RAM bulunur, ayrıca bulut alanı sayesinde saklamak istenen her türlü veri saklanabilecektir.  Kamera ışık sensoru ve mikrofon bulunur. Fotoğraflar 5 mp video kaydetme kalitesi ise 720p’dir. Ekran açıldığında ok glass komutu ile faal hâle gelen cihaz görüntüsü ise 640×360 piksellik bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Google Glass İle Ne Yapılır?

Ok Glass denilerek komuta başlanan cihazla take a picture denilerek fotoğraf çekilebilir, record denilerek te video çekilir. Kaydedilen veriler paylaşım seçeneği ile paylaşılır veya kaydedilip saklanabiliyor. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir alanda sorulan sorulara cevap alınabilmektedir. Google Glass nasıl kullanılır sorusunun yanında özelliklerini bilmek de çok önemlidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *