Google ile Karmaşık Geometrik Sorunlarını Çözün
6 Tem, 2015 14:45 tarihinde eklendi

Google ile Karmaşık Geometrik Sorunlarını Çözün

Google ile Karmaşık Geometrik Sorunlarını Çözün

Google artık insan hayatını nasıl kolaylaştırabilirim ilkesini şirket politikası benimsemiş gibi görünüyor.

Çoğu öğrenciyi matematik ve özellikle geometri geçekten zorlayan derslerin başında gelir. Zaten geometri problemlerini rahat çözebilen öğrenciler kesinlikle mühendis olur. Belki bu yeni uygulama google başındaki beyin takımının ne kadar mühendis alt yapısına sahip olduğu bize gösterir yapıda sanki :D.

Şimdi karışık geometri sorularını Google bizlere sunduğu Google Geometri Hesaplama  özelliği ile kolayca yapabileceğiniz söylesem ne dersiniz eminim sizde şaşırdınız bunun için yapmanız gereken boş bir google arama sayfası açın ve  find volume of triangular prism (bir silindirin yüzey alanı) veya Surface area of a cylinder (üçgen prizma hacmi nasıl hesaplanır) gibi yazarak karmaşık geometrik sorunları çözmenize yardımcı olamaya çalışmaktadır.

google-ile-karmasik-geometrik-sorunlarini-cozun-2

Mesela örnek verecek olursak basitçe Google arama kısmına solve sphere yazın ve kürenin hacmini hesaplamak için alttaki resimde gösterildiği gibi yarıçapın değerini girdiğinizde dize direk sonucu vermektedir.

google-ile-karmasik-geometrik-sorunlarini-cozun

Solve For Volume yazan yerden istediğiniz diğer karmaşık kenar ve yükseklikleri bulabilirsiniz. Benzer diğer geometrik sorunları yazabilirsiniz kürenin hacmini veya yüzey alanı hesaplamanız mümkün. Ayrıca çeşitli diğer matematiksel denklemler ve geometrik sorunları deneyebilirsiniz.

google-ile-karmasik-geometrik-sorunlarini-cozun-1

Yazımızda geçmesini istediğiniz bildiğiniz benzersiz bir karmaşık formülü varsa yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *