Google + Giriş
3 Şub, 2015 13:45 tarihinde eklendi

Google + Giriş

Google + Giriş

Google Plus, Google’ın en akıllıca düşündüğü servislerin başında yer alıyor. Nitekim o sadece bir sosyal ağ görevini üstlenmiyor bunun yanı sıra da diğer tüm servisleri birbiri ile kombine ediyor. Bu nedenle çoğu zaman Google + giriş işlemini tamamlamış olmanız sayesinde diğer hizmetlerinize de basitçe ulaşabiliyorsunuz.

Google + için giriş işlemini nasıl yapabiliriz?

Aslında son derece basit olsa da birçok kullanıcının gözünden kaçabiliyor, https://plus.google.com/ adresinden Google + Giriş sayfasına gidebilirsiniz veya https://www.google.com.tr/ adresine giriş yapın ardından en üst sağ köşede yer almakta olan “Oturum Aç” seçeneğini mutlaka göreceksinizdir. Bu mavi butona tıkladığınız taktirde Tek hesap tüm Google sayfasına erişebileceksiniz. Bu sayfadan sonra yapmanız gereken şey gmail hesabınızı kullanarak giriş yapmak. Gmail hesabınızın aynı zamanda sizin Google hesabınız ve dolayısıyla da Google’ın sosyal ağı olan Google Plus hesabı olduğunu unutmayın.

Google Plus Detayları

Gün geçmiyor ki yeni bir sanal arkadaşlık ve sosyal paylaşım platformu tanıtımıyla karşılaşmayalım. Facebook ile başlayan bu sürecin artık kontrol edilemez bir hale geldiğini görmekteyiz. Üstelik mevcut dünya çapında olan belli başlı platformlarında oldukça basit ve sıradan bir kullanıma indirgendiğini görmekteyiz. Bu ilk bakışta her kesime hitap edebilmesi adına olumlu gibi görünse de, kullanıcıların ilgisini çekmeyen sayısız içerikle uğraşmak, görmek, okumak zorunda kalması bizleri daha seçici bir ortam arayışına sokuyor. Neyse ki uzun sürmüyor bu arayış, parlak bir “artı” çarpıyor gözümüze: Google Plus – Google+

Bu Google hizmetini basit olarak bir sosyal paylaşım platformu olarak tanımlamak doğru olabilir belki ama Plus’ın detaylarına indikçe ne kadar keskin farklar olduğunu ve marka oluşumunun içindeki “artının” tüm kodlara yayıldığını görmekteyiz. Google+ bizlere çeşitli resim siteleri üzerinden tamamen kullanıcı hakimiyetinde görsel paylaşmayı, düzenlemeyi; video paylaşımları yapmayı, ayrıca çok farklı özellikleriyle Google Hangouts teknolojisinden yararlanmayı sağlıyor. Hangouts, tekli, ikili ya da çoklu kamera görüşmesi sayesinde webcam alanında çığır açan, sosyal platform olmanın gerekliliğini en iyi şekilde veren çok eğlenceli ve kullanışlı bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Her şeyin karmaşık hale girdiği, maksadın fazlasıyla aşıldığı bir ortamdansa daha amacına uygun, paylaşım ruhu olan ve kişisel blog köşeniz havasını vereceğiniz Google+ ücretsiz ve basit kullanımı sayesinde henüz tanışmamış olanlar için heyecan verici bir başlangıç olabilir. Aynı zamanda her başımız sıkıştığında ilk başvurduğu arama motoru olan Google’nin bize sunduğu bir seçenek olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu şekilde görmek istemeyeceğimiz, gereksiz paylaşımları değil, ciddi manada kabul gören, bizim işimize yarayacak paylaşımları Google karşımıza çıkartabiliyor. Üstelik her geçen gün gelişen ve birçok uygulamayla desteklenen Google Plus, sağlam bir sosyal medya ağına adaylığını koyuyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *